28 Mayıs 2020 Perşembe   

DEMİR ADAM TÜRKİYE İKİNCİSİ

DEMİR ADAM TÜRKİYE İKİNCİSİ
 

Bayrampaşalı Milli güreşçi Abdullah Güngör, (TGF) Serbest Güreş Süper Ligi’nde  Türkiye ikincisi oldu. 

Türkiye Güreş Federasyonu (TGF) Serbest Güreş Süper Lig müsabakalarında İstanbul Büyükşehir Belediyespor adına güreşen Bayrampaşalı Başpehlivan Abdullah Güngör, takımının final maçında Ankara İlbank Spor Kulübü’ne 7-3 mağlup olmasıyla Türkiye ikincisi oldu. 

Ankara’da bulunan Taha Akgül Spor Salonu’nda 3 gün süren organizasyon sonunda şampiyonluğa Ankara İlbank Spor Kulübü ulaşırken, ülkemizi ve Bayrampaşa’yı uluslararası arenada yüzlerce kez başarıyla temsil eden “Demir Adam” lakaplı Abdullah Güngör, takımı İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile Bayrampaşa’ya Türkiye ikincisi olarak döndü. Her takımın 10 güreşçiyle mücadele ettiği şampiyonanın finalinde rakibi Ankara İlbank Spor Kulübü’ne 7-3 yenilen İstanbul Büyükşehir Belediyespor Türkiye ikincisi oldu.

“BAYRAMPAŞA’DA GÜREŞÇİLER YETİŞTİRMEK İSTİYORUM”
100 kez Milli mayoyla mindere çıkan ve bugüne dek elde ettiği derecelerle göğsümüzü kabartan Bayrampaşa’nın tek Başpehlivan’ı olan Abdullah Güngör, şampiyona sonrası yaptığı açıklamada, “TGF Serbest Güreş Süper Lig müsabakalarından 16 takım arasından ikinci olarak dönüyoruz. Gönül isterdi ki buradan şampiyonlukla dönmek. Rakibimiz Ankara İlbank Spor Kulübü’nü tebrik ediyorum. Bizler ata sporumuzu icra ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, güreşe gereken değerin verilmesi gerektiğini söylerken maalesef bazı ilçe belediyelerimiz güreşe gereken önemi vermiyorlar. Bayrampaşa’da İlçe Spor ve Gençlik Müdürümüz olan Mehmet Fatih Alabacak, kendisi de eski bir güreşçi. Bu aslında bizim için büyük bir şans. Yeter ki bizlere destek verilsin. Bizden sonra ilçemizden yeni güreşçiler, yeni başpehlivanlar çıkaralım. Türkiye’deki 64 Başpehlivan’dan biri de benim. Bu unvan kolay kazanılmıyor. Minderde ülkemi ve ilçemi temsil etmek gurur verici. Bizden sonraki nesile de ata sporumuz olan güreşi sevdirmek için yetkililerin bizlere daha çok destek olmasını istiyoruz.” diye konuştu.

GREKOROMEN TAKIMI TÜRKİYE ŞAMPİYONU
Ankara Taha Akgül Spor Salonu’nda gerçekleştirilen TGF Grekoromen Güreş Süper Ligi’nde ise şampiyon İstanbul Büyükşehir Belediyespor oldu. Finalde Ankara ASKİ Spor’u 7-3 mağlup eden İstanbul Büyükşehir Belediyespor TGF Grekoromen Süper Lig’i Şampiyonu oldu.

Tarih: 19 Kasım 2019 Salı    Hit: 2957

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol