15 Eylül 2019 Pazar   

CHP’DEN GAZETEMİZE ZİYARET

CHP’DEN GAZETEMİZE ZİYARET
 

23 Haziran tarihinde yenilenecek olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri için siyasi partiler çalışmalarını sürdürürken, CHP Bursa Milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özkan, CHP Bayrampaşa Belediye Başkan Adayı Remzi Albayrak ve Bayrampaşa Belediyesi CHP Meclis Üyesi Nesrin Özmen, Paşavizyon Gazetesi’ni ziyaret etti.  

Özkan ve beraberindeki heyet, Paşavizyon Genel Yayın Yönetmeni Cemil Sağlam ile yaptığı sohbette, 23 Haziran seçimlerinin CHP-AK Parti seçimi değil, bir adalet seçimi olduğunun altını çizdi.
Sohbet havasında geçen ziyarette CHP Bursa Milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özkan, AK Parti’nin İstanbul’u kaybederse ülke yönetimini kaybedeceğinin korkusunu yaşadığını belirterek, “Futbola ilaç olacak diye gelen VAR iyi görünse de sonuçları çok tartışılıyor. YSK’da aynı şekilde VAR gibi. Verdiği ve vermediği kararlarla güvenirliğini yitiriyor. 31 Mart’ta İstanbul’da vatandaş tercihini Ekrem İmamoğlu lehine yaptı. Ancak YSK kazanılmış seçimi hukuksuz bir şekilde iptal etti. Bu durum hem hukuk açısından hem de vicdani durum açısından doğru değildi. Biz bugün CHP propagandasıyla seçim çalışması yapmıyoruz. Ekrem İmamoğlu’nun elinden alınan seçimle kazandığı mazbatayı yeniden almak için çalışıyoruz. Adaletin ve liyakatın olmadığı yerde güven olmaz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde ciddi israf var. İnşallah Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran’da seçilecek ve bunlara son verecek” dedi. Toplumun kutuplaştırıldığına da dikkat çeken Özkan, iktidarın her problemi dış güçlere bağladığını, liyakatsiz yöneticilerle ülkenin bu hale geldiğini görmediğini ve 17 yılın muhasebesini yapmaktan kaçındığını da vurguladı.

Tarih: 31 Mayıs 2019 Cuma    Hit: 1859

Fotoğraflar
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol