01 Haziran 2023 Perşembe   

BULTÜRK’TEN CUMHUR İTTİFAKI’NDA DESTEK

BULTÜRK’TEN CUMHUR İTTİFAKI’NDA DESTEK
 

Bulgaristan Türkleri Kültür ve Hizmet Derneği (BULTÜRK), 14 Mayıs’ta yapılacak genel seçimlerde Cumhur İttifakı’nı destekleyeceğini açıkladı.
Dernek Genel Başkanı Rafet Ulutürk imzasıyla "14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Millet Vekilliği seçimlerine Bulgaristan Türkleri Kültür ve Hizmet Derneği (BULTÜRK)ün bakışı" başlığıyla yapılan açıklama şöyle;
“Saygıdeğer basın mensupları,
Değerli Evladı Fatiha’n torunları hemşerilerimiz ve Aziz Türk Milletimiz...!
Bizler Bulgaristan'dan çeşitli nedenlerden dolayı her türlü olumsuzluklara katlanarak, Ata Yurdumuz Türkiye'ye göç etmiş Evladı Fatiha’n torunlarıyız.
Osmanlı Devletimizin yıkılması ile birlikte devamı olarak kurulan kadim ve güçlü Türkiye Cumhuriyeti devletimiz ile aziz ve müşfik Türk milletinin Avrupa topraklarında yetim kalan bizler; Türkiye Cumhuriyeti’nin bütün imkanlarını bizimle paylaşan ve bizleri bağrına basan Aziz Türk milletimize minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz.
Sizin derdiniz bizim derdimiz, Sizin sevinç ve bayramınız bizim bayramımızdır.
Bu nedenle çifte vatandaşlık hakkından dolayı Bulgaristan'da olduğu gibi Türkiye 'de oy kullanarak seçme ve seçilme haklarına sahibiz.
14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak olan seçimlerde BULTÜRK olarak görüş ve desteğimiz bizlerin asli vatanımız Bulgaristan topraklarında bulunan tüm ecdat yadigârı tarihi eserler (Cami, Medrese, Türbe, mezarlık, köprüler, hanlar, hamamlar, işaretler, şifahaneler) ile birlikte vakıf kimlikleri belirli benzeri bina ve tesislerin bakım, onarım ve restorasyonlarını ecdadın büyük hatırı için hiçbir karşılık gözetmeden Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın emir ve talimatlarıyla bu dönemde yapıldı.
Özellikle son 22 yıldır bu tarihi eserlerin dışında Bulgaristan'da bizlerin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yeni yapılan camiler ile Kırcaali'de bulunan Kırcaali'nin tahkir edilerek başka yere taşınan kabrinin büyük bir özen ve ihtimam ile eski türbesine yakın ismi ile anılan, Merkez Camii'nin avlusuna getirerek bizlere emanet edenlere karşı bir vefa borcumuz olduğuna inanıyoruz.
Bu nedenle Bulgaristan'ın özellikle NATO'ya girişinde imkân ve kolaylık tanıyan Türkiye Cumhuriyeti devletimiz ve cesur idarecilerine teşekkür ediyoruz.
Devletimizin icrasında bulunan cesur ve kararlı Hükümetimiz ve Cumhur İttifakı’nın yanlarında yer alıyor ve destekliyoruz.
Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı dünya liderimiz Saygın Recep Tayyip Erdoğan beyefendiyi desteklediğimizi siz basın mensupları önünde beyan etmeyi tarihi bir görev olarak kabul ediyoruz.
Türk-İslam kültürünün güneşin doğduğu yerlerden tâ ki battığı yerlere kadar götürecek Ahilik ruhuna sahip Cumhur İttifakı üyelerini yürekten destekliyor.
14 Mayıs 2023 günü Saygın Recep Tayyip Erdoğan beyefendi ve Saygın Dr. Devlet Bahçeli’nin başarı ve muvaffakiyetleri için tüm iyi dilek ve dualarımızı arz ediyor,  desteklerimizi saygın Türk ve dünya kamuoyuna ilan ediyoruz.”

Tarih: 09 Mayıs 2023 Salı    Hit: 1132

Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol