15 Eylül 2019 Pazar   

Ömer BERK / Genç Bakış / Tarihçi / Yazar

BU ÜLKE HEPİMİZİN

 

HEPİMİZCE malumdur ki uzun bir zamandan beri ülke olarak çok zor günlerden ve çok ağır imtihanlardan geçmekteyiz. Memleketimizin içinde bulunduğu bu durumdan dolayı birliğimizin ve beraberliğimizin ne kadar önemli olduğunu belirtmek adına bir yazı kaleme alma gereği duydum. 
Yazıma giriş yapmadan evvel yakın bir zamanda yaşanan tatsız bir hadiseden bahsetmek istiyorum. Malumunuzdur ki geçtiğimiz ay CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğ’lu Ankara Çubuk’ta bir şehit cenazesine katılmış ve cenazede hazır bulunan bir grup insan kendisine sözlü ve fiziksel saldırıda bulunmuş ve Kılıçdaroğlu polis ve jandarma ekiplerinin desteği ile olay yerinden uzaklaştırılmıştır. Bir AK Parti seçmeni olarak Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan bu hareketi doğru bulmadığımı söylemek istiyorum. 
Zira Kemal Kılıçdaroğlu yaklaşık olarak 14-15 milyon civarında seçmeni bulunan CHP’nin Genel Başkanı olarak ve 14-15 milyon vatandaşın iradesini temsil etmek suretiyle cenazede bulunmuştur o yüzden bu saldırı aynı zamanda 14-15 milyon insanın iradesine gerçekleştirilmiştir. Bu gibi hadiselerin yaşanmasını katiyen arzu etmem zira şehit cenazeleri fikrimiz ve inancımız ne olursa 80 milyonluk Türkiye olarak hepimizin ortak acısıdır. 
Zira şehit cenazelerinde hangi siyasiye yapılırsa bu tür saldırılar kesinlikle doğru değildir. Türk milleti olarak hepimiz bu acıları siyasi ideolojilerimizi bir kenara bırakarak (en azından o an için) paylaşmalıyız. Aynı zamanda bu tarz saldırılar Türk milletini kutuplaştırmaktan ve kamplaştırmaktan başka hiçbir amaca hizmet etmeyecektir. Böylesine tehlikeli bir süreçte kutuplaşmak ve kamplaşmak Türkiye ve Türk milletine zarardan başka hiçbir şey kazandırmaz. Fikrimiz ve inancımız ne olursa olsun bu ülkenin her metrekaresi hepimizindir. Umarım ki bir gün bütün Türk milleti olarak bu şuura ulaşırız. 
Bir başka sorunumuz ise bazı siyasilerimizin bilhassa milletimizi temsil makamında bulunan bazı kimselerin (hemen her ekolden) milletimizi kutuplaştırıcı söylemlerde bulunduğu görülmektedir. Zor zamanlarda herkesin fiiliyat ve söylemlerine ülke selameti için dikkat etmesi gerekmektedir ve bu hususta temsil makamında bulunan kimselerin üzerine çok daha fazla sorumluluk düşmektedir. Yazımı nihayete erdirmeden evvel 80 milyonun üzerinde nüfusa sahip olan milletimizin tamamını muhatap olarak şunu söylemek istiyorum: Her ne kadar farklı düşüncelere mensup olursak olalım ama şurası asla unutulmaması gereken önemli bir gerçektir bizler Türkiyeyiz, Türk milletiyiz ve başka bir Türkiye yok.

Tarih: 27 Mayıs 2019 Pazartesi    Hit: 662
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol