05 Ağustos 2020 Çarşamba   

BOSNA SANCAKLILAR BULUŞTU

BOSNA SANCAKLILAR BULUŞTU
 

30 yıllık tarihi ve topluma kattığı değerle, Türkiye’nin önde gelen sivil toplum örgütleri arasında yer alan Türkiye Bosna Sancak Derneği, camianın yardımsever isimleriyle bir araya geldi.
Derneğin Bayrampaşa Yıldırım Mahallesi’nde bulunan genel merkezinde düzenlenen geceye iş, siyaset, bürokrasi, spor ve sanat dünyasından bir çok seçkin davetli katıldı.
Türkiye Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin kuruluşundan bu yana çalışmalarına maddi ve manevi katkısını esirgemeyen, dernek yönetim kurullarında yer alarak özverili çalışmalarda bulunan yaklaşık 300 kişi davete katıldı.
Türkiye Bosna Sancak Derneği Bosna Salonundaki kahvaltılı programa Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, 22. Dönem Milletvekili Bahri Sipahi, Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcısı A. Naser Şimşek, İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Remzi Albayrak, DEİK Sırbistan İş Konseyi Başkanı Bayram Akgül, Bayrampaşa Belediye Meclis Üyeleri Münir Dinler, Kadri Sancaktar ve İbrahim Bulut, İYİ Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Raif Güler, Yıldırım Mahallesi Muhtarı Adnan Liçina, Bosna Hersek Dostları Vakfı Başkanı Saffet Erdem, Bosna Sancak Akademik Kültür ve Tarih Vakfı Başkanı Prof. Dr. Adem Fazlıoğlu, Yıldırım Bosna Spor Kulübü Başkanı Şevket Ok, derneğin önceki dönem başkanları Kerim Erden ve Zahit Büyükbayrak ile kurucular kurulu üyelerinin de aralarında bulunduğu seçkin davetli topluluğu katıldı.

SANCAKTAR DERNEĞİN FAALİYETLERİNDEN BAHSETTİ
Türkiye Bosna Sancak Derneği Başkanı Muhammed Sancaktar, yaptığı açılış konuşmasında derneğin kuruluşundan itibaren 30 yıllık süreçte çok önemli çalışmalar yaptığını en önemlisinin de Bosna Savaşı esnasında 40 bin insanı ağırladığını belirterek, “Derneğimiz Türkiye ile Bosna arasında çok önemli bir köprü vazifesini gördüğü gibi gerek Türkiye gerekse Bayrampaşa’daki sosyal sorumluluklarını yerine getirmeye devam edecektir. Derneğimizin bugünlere gelmesinde emeği olan herkese teşekkür etmek için böyle bir organizasyon düzenlemek istedik. Katkıda bulunan herkese teşekkür ederim. İyi ki varsınız iyi ki bizimlesiniz” ifadelerini kullandı.

AYDINER’DEN TÜM YÖNETİCİLERE TEBRİK  
Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner ise yaptığı konuşmasında “Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği’mizin kuruluşundan itibaren hayırlı işler yapan kurucu başkan ve yönetim kurullarını aynı zamanda derneğin çatısı altında hizmet etmiş olan herkesi tebrik ediyorum. Biz biriz, iriyiz, diriyiz, kardeşler topluluğuyuz. Türkiye’de çok önemli çalışmalara imza atan derneğimizi tebrik ediyor, katkıda bulunan tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

ŞENEL’DEN İKİ FARKLI MİLLET TEK YÜREK VURGUSU
Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel de derneğin kuruluşundan bugüne kadar görev alan herkese tebrik ederek, “Türkiye Bosna Sancak Derneğimiz, Balkanlar ve ülkemiz arasında çok önemli köprü görevini üstleniyor. Biz hem Türkiye Cumhuriyeti hem de Bosna Hersek Devleti olarak iki farklı millet ama tek yürek olarak kendimizi görüyoruz. Bugüne kadar çok önemli işlere imza atan derneğimizin bundan sonra da çok önemli projeler içerisinde olacağına inanıyorum” diye konuştu.  
Yapılan selamlama konuşmalarının ardından derneğin bugünlere gelmesinde emeği geçenlere plaketleri tek tek takdim edildi. Program toplu olarak çekilen aile fotoğrafıyla son buldu.

Tarih: 13 Şubat 2020 Perşembe    Hit: 1855

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol