05 Ağustos 2020 Çarşamba   

Naser ŞİMŞEK / İnşaat Mühendisi / Teknik Bakış

BİZİ İZLEMEYE DEVAM EDİN

 

“BİR  önceki İSKİ yönetiminin Silahtarağa’da yapmayı planladığı, toplam maliyeti 1,5 milyar lirayı aşan Atık Su Arıtma Tesisi projesini iptal ettik. Plansız, gereksiz ve ÇEVREYE zarar verecek bu projenin iptali için bugün temel atmama töreni düzenledik. Tüm hat yeşil alan olacak.’’ yazan bir tweetin altına, Yıldız Teknik Üniversitesinden bir PROFESÖR; ‘’İlk defa bir ARITMA tesisinin, ÇEVRE KİRLİLİĞİ olduğunu İSTANBUL Büyükşehir Belediye Başkanından öğrenmiş olduk. Oysa biz yıllardır ÜNİVERSİTEDE ARITMA TESİSLERİNİ ÇEVRE KİRLİLİĞİNİ ÖNLEYEN EN ÖNEMLİ TESİSLER OLARAK ANLATIYORDUK’’ diye yanıtladığını gördüğünüzde kimin hakkında ne düşünürsünüz.
 Acaba sosyal medyada veya herhangi bir yerde bir tören resminde konuşan bir kişinin arkasında falanca projenin ‘’temel atmama’’ töreni diye bir yazı okusanız şaka veya photoshop zannedersiniz diye düşünüyorum.
Ayrıca, suya %15 indirim yapmak üzere toplanmış bir genel kurulda, siz de  genel kurulun bir üyesi olarak, bağlı bulunduğunuz parti/grup ile beraber yapılmak istenen indirime hayır oyu vereceksiniz, peşinden bu kurum altı ay kadar sonra sizin yönetiminize geçtiğinde %15 indirime hayır demenize ragmen %40 indirim yapacağınızı söylerseniz acaba insanlar sizin hakkınızda ne düşünür. Kimbilir belki de bir altı ay kadar sonra ise enflasyonun çok üzerinde bir  ZAM (bindirim) teklif etseniz kendinizi nasıl hissedersiniz.
Yaşadığınız şehri yöneten kurumun başına gelen yönetici, sizi etkilemek adına, kurumda çok büyük israflar olduğunu, binlerce makam aracının sorumsuzca kullanıldığını bu nedenle bu makam araçlarını şehrin en büyük etkinlik alanına toplayıp ifşa edeceğini söylerse memnun olursunuz diye düşünüyorum. Böyle bir iddiadan sonra da kurum ile ilgili topladığı makam araçlarının gündelik hasta nakil ile kurumsal ilişkiler için kullanılan araçlar olduğunu görseniz veya makam araçları içinde soğuk hava depolu kamyonet görseniz ne dersiniz.
Yönetimin başına gelmek için sürekli STK’ları ziyaret edeceksiniz. Bunlardan en önemlilerinden birinde ilk YURTDIŞI ziyareti sözkonusu STK’nın bireylerinin geldiği ÜLKEYE yapma sözü vereceksiniz, yönetici olduktan sonra bırakın YURTDIŞI sözünü STK’nın yaptığı resmi açılışına bile gitmeyeceksiniz.
Şaka gibi ama gerçek.
***
Kurtuluş Savaşı’mızın Başkomutanı, Türkiye Cumhuriyeti’mizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ümüzün ebediyete intikalinin 81. yılında Rahmetle ve Özlemle Anıyorum.

Tarih: 15 Kasım 2019 Cuma    Hit: 797
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol