04 Haziran 2020 Perşembe   

BİSİKLET DE ARAÇ TRAFİKTE YER AÇ

BİSİKLET DE ARAÇ TRAFİKTE YER AÇ
 

Bayrampaşa’da geçtiğimiz hafta bisikleti ile giderken dikkatsiz bir sürücünün çarpmasıyla yoğun bakıma giren Halil İbrahim Topuz’a destek olmak ve trafikteki bisiklet sürücülerine dikkat çekmek için etkinlik düzenlendi.
Kazanan yaşandığı Forum İstanbul İstanbul AVM’nin yanındaki alanda toplanan Dolunay Bisiklet Grubu Başkanı Erdinç Öztark, Aşk İle Pedalla Grubu Başkanı Metin Şengöz basın açıklaması yaptı. Organizasyona Bayrampaşa Sürücü Kursları Derneği Başkanı Fatih Lütfü Bayraktar’da destek vererek katılım sağladı.
Yol boyunca düdük çalan bisikletçiler, "Trafikte ölmek istemiyoruz" ve "Bisiklette araç trafikte yer aç" sloganları attı. 
Araç sürücülerinin insana ve bisikletliye saygılı olması gerektiği belirtilen açıklamada, “Bugün burada toplandık. Çünkü 'trafikte yaşanan kazalara karşı' bisikletçiler olarak organize ettiğimiz ‘farkındalık turuna’ dikkat çekmek istedik. Biliyorsunuz geçtiğimiz günlerde çok elim bir kaza yaşadık. Ve çok üzüldük. Bisikletçi arkadaşımız Halil İbrahim Topuz, Kocatepe’de bisiklet üzerindeyken kendisini fark etmeyen bir aracın çarpması sonucu beyin kanaması, boynunda ve vücudunda kırık teşhisiyle bir haftadır yoğun bakımda hayatta kalma mücadelesi vermektedir. Bilinçsiz sürücülerin sebebiyet verdiği bu tip kazalara engel olmanın en önemli yolu sürücülerin farkındalığını arttırmaktır. Bu hepimizin görevidir. Bilinçsiz sürüş, dikkatsiz sürüş, sürücülerin birbirlerine saygı göstermemesi, kuralları dikkate almamak günümüzde trafikte yaşanan kazaların başlıca sebepleri arasındadır. Bu kazaların azalması ve azaltılması için tüm motorlu ve motorsuz araç sürücülerinin el ele verip, bir çatı altında toplanarak beraber hareket etmesi gerekmekte. Ancak bu şekilde bu denli büyük sorunların üstesinden gelebileceğimize inanmaktayız” açıklamasını yaptılar.

 

Tarih: 30 Eylül 2019 Pazartesi    Hit: 2672

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol