19 Haziran 2019 Çarşamba   

BİR NEDENİMİZ VAR!

BİR NEDENİMİZ VAR!
 

Bu yıl “Yeşilaycı olmak için bir nedenim var” konseptiyle 1-7 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek Yeşilay Haftası’nda Türkiye çapında etkinlikler düzenlenecek. Yeşilay’ın 99. kuruluş yıldönümünün de kutlanacağı hafta dolayısıyla Bayrampaşa’da da kamuoyunun bağımlılıklara karşı farkındalığını artırmak amacıyla çeşitli etkinlikler yapılacak.
Türkiye'nin köklü sivil toplum kuruluşlarından Yeşilay, Yeşilay Haftası dolayısıyla düzenlediği etkinliklerde, 1- 7 Mart tarihleri arasında bağımlılıklardan uzak durmak ve sağlıklı yaşam için ''Bir Nedenim Var'' mesajını vurgulayacak.
Yeşilay Bayrampaşa Şubesi’nin anaokulu etkinliği ile start alacak olan haftada saha aktivitelerinden seminerlere kadar herkesin katılabileceği etkinlikler düzenlenecek.
Yeşilay’ın, bugüne kadar toplumla ve gençlikle kucaklaşmayı, onları her türlü zararlı alışkanlıktan ve bağımlılıktan korumayı ve kurtarmayı hedefleyen birçok faaliyete imza attığını belirten Yeşilay Bayrampaşa Şube Başkanı Aynur Tatlı, “Her yıl 1-7 Mart tarihleri arasında kutladığımız Yeşilay Haftasını da vesile kılarak halkımızın bağımlılık konusunda farkındalık düzeyini arttırmak için Bayrampaşa da çeşitli faaliyetler gerçekleştireceğiz. Yeşilay 99 yıldır bağımlılıklarla mücadele ediyor, toplumu ayırt etmeden önleyici, koruyucu hizmetlerini her yere ve herkese ulaştırmaya çalışıyor. Bizler de ilimizde okullar başta olmak üzere, halk eğitim merkezlerinde, gençlik ve kültür merkezlerinde yerel yönetimlerin desteğiyle önleme, bilgilendirme çalışmalarını yapıyoruz, etkinliklerimizde farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Bu yıl da “Yeşilaycı olmak için, bağımlılıklardan uzak durmak için, sağlıklı yaşamak için bir nedenim var” diyerek kutlayacağımız haftada, bağımlılıkla ve zararlı alışkanlıklarla mücadele için toplumu harekete geçirmeyi amaçlıyoruz” dedi. Gönüllülük ve dayanışmaya dikkat çekmek amacıyla bu yıl Yeşilay Haftası’nda çeşitli etkinlikler yapacaklarını söyleyen Şube Başkanı Tatlı açıklamasına şu şekilde devam etti: “Yeşilay, bağımlılıklara karşı mücadele veren, kökleri çok derinlere inen ve bugün yeni yapraklar, meyveler vermeye çalışan bir ağaç, bir sivil toplum kuruluşudur. Bağımlılıklar sadece ülkemizin değil, tüm dünyanın geleceğini tehdit ediyor. Sorumluluğumuz büyük, omuzlarımızdaki yük ağır. Geleceğimizi bağımlılıklardan korumak için her yerde zararlı alışkanlıklarla mücadelemize devam edeceğiz.”

BAYRAMPAŞA’DA DÜZENLENECEK ETKİNLİKLER
Yeşilay Bayrampaşa Şubesi Başkanı Aynur Tatlı, bir hafta boyunca Bayrampaşa’da düzenlenecek etkinlikler hakkında ise “Yeşilay Haftası nedeniyle makam ziyaretlerimizin yanı sıra, Bayrampaşa Tuna Anaokulu öğrencileri ile kum boyama etkinliği düzenleyeceğiz, Suat Terimer Anadolu Lisesi ile İstinye Üniversitesi Genç Yeşilay Akran Eğitimleri, Gönüllüler ile yürüyüş etkinliği gerçekleştireceğiz. Bunu yanı sıra stand çalışmaları, Bayrampaşa Spor Kulübü’nün oynadığı maçlarda pankart kullanımı, Türkiye Bağımlılıkla Mücadele (TBM) eğitimcilerimiz ile kahvaltı programı etkinlikleri düzenleyeceğiz” açıklamasını yaptı.

Tarih: 01 Mart 2019 Cuma    Hit: 1366

Fotoğraflar
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol