28 Ekim 2020 Çarşamba   

BİR KALEM DE SEN GETİR

BİR KALEM DE SEN GETİR
 

Eyüpsultanlı çocuklar, Gaziantep'te mülteci kampına kırtasiye yardımı yapacak. “Bir kalem de sen getir” projesini hayata geçiren gençler, kardeşlik bilinciyle yola çıkacak. Çocukların gönüllerine de dokunacak.
Eyüpsultan Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından organize edilen program sayesinde hem çadır kentte kalan çocuklar mutlu olacak hem de kardeşlik duygusu gelişecek.
Eyüpsultan Çocuk Meclisi üyeleri, bu yardım faaliyetini Dünya Çocuk Hakları Haftasında yaparak toplumda farkındalık oluşturmayı hedefliyor. Aynı zamanda kardeşlik ve yardım severlik duygusunun pekişeceği program için öğrenciler oldukça heyecanlı.

SAVAŞ MAĞDURU ÇOCUKLARA YARDIM
Projenin öncelikli amacı; savaş gibi acı bir gerçeklikten ötürü eğitim, barınma, yeme-içme ve yaşam hakları ellerinden alınan akranlarının olduğuna dikkat çekmek. Onları yaşadıkları, eğitim gördükleri ortamlarda bizzat ziyaret edip dertleşmek, yaşadıkları şartları yerinde gözlemleyerek incelemek.

ÇOCUKLAR ARASINDA GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURULACAK
“Bir Kalem De Sen Getir” projesini Eyüpsultan Belediyesi Çocuk Meclisi, Çocuk Hakları ve Sorunları Komisyonu ile Evrensel Kardeşlik Komisyonlarının planladı. Kamp okulunun duvarına yaprakları çocuk meclisi üyeleri ve kamptaki çocukların ellerinin izlerinden oluşan bir hatıra ağacı resmedilecek.
Çocuklar topladıkları kırtasiye yardımlarını 23 Kasım 2018 Cuma günü Eyüpsultan Çocuk Meclisi ilgilileriyle Gaziantep'teki kamp yetkililerine teslim edecek.

Tarih: 07 Kasım 2018 Çarşamba    Hit: 1513

Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol