23 Ekim 2020 Cuma   

BİLİM MERKEZİ TÜRKİYE İKİNCİSİ

BİLİM MERKEZİ TÜRKİYE İKİNCİSİ
 

Bayrampaşa’da bilime meraklı yüzlerce öğrenciye her yıl eğitim veren, öğrencilerin fikirlerini hayata geçirmelerinde bilimsel çalışmalarla yol gösteren ve gerek ulusal gerek uluslararası alanda her sene aldığı ödüller ve gerçekleştirdiği projeler ile adından sıkça söz ettiren Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi, bu yıl Gaziantep’te gerçekleştirilen Türkiye’nin en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali Teknofest’ten ödül ile döndü.
Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi öğrencileri, bu yıl Gaziantep’te düzenlenen TEKNOFEST 2020’de Biyoteknoloji ve İnovasyon Fikir kategorisinde Türkiye ikincisi oldu.
Biyoteknoloji İnovasyon ve Çevre-Enerji Teknolojileri kategorilerinde iki ayrı ön elemede başarılı olarak Gaziantep’e çağırılan ve iki proje ile Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezini temsil eden öğrenciler festival boyunca projelerini sergilediler. İlhan Efe Yıldız ve İsmail Efe Satkın’dan oluşan Cell Culture takımı, Biyoteknoloji İnovasyon Yarışmasında “Sedef Otu (Ruta Graveolens L.) ve Tarhun (Artemisia Dracunculus L.) Bitkilerinin Yara ve Yanık Modelleri Üzerindeki Etkilerinin Araştırılması” isimli projeleri ile Türkiye ikincisi oldu. Proje Danışman Öğretmenleri Sümeyye Özyaman İle ödüllerini TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal ve T3 Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Selçuk Bayraktar’ın elinden alan ekip, proje sunumları ile tüm jürinin takdirini topladı.

ÖĞRENCİLERİN BAŞARISI BAYRAMPAŞA’DA SEVİNÇLE KARŞILANDI
Gaziantep’te koronavirüs pandemisi nedeniyle yoğun önlemler alınarak gerçekleşen TEKNOFEST 2020’de Türkiye ikincisi olan Bayrampaşa Belediye Bilim Merkezi öğrencilerinin başarısı Bayrampaşa’da sevinçle karşılandı.
Bayrampaşa Bilim Merkezi’nden yapılan açıklamada, “Yarışma süresince öğrencilerimize gösterdikleri yakın ilgiden dolayı TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Selçuk Bayraktar ve tüm ekibine teşekkür ederiz. Hem yurtta kaldığımız dönem hem de festival boyunca öğrencilerimize her türlü ilgi ve alakayı gösteren tüm T3 Vakfı ve TÜBİTAK ekiplerine teşekkür sunarız. Biyoteknoloji ve İnovasyon Fikir kategorisinde Türkiye ikincisi olan öğrencilerimizi gösterdikleri başarı için tebrik eder, çalışmalarında başarılar dileriz” açıklaması yapıldı.
Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi Müdürü Yusuf Sert de yaptığı açıklamada, “Emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Bilimin olduğu her yerde bizler de varız” dedi.
Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi öğrencilerimizi geliştirdikleri projeler ile TEKNOFEST 2020’de gösterdikleri başarı için tebrik ediyor ve çalışmalarında başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.
AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Ersin Saçlı da yine sosyal medya hesabından, “Teşekkürler sevgili gençler. TEKNOFEST 2020’de Biyoteknoloji ve İnovasyon Fikir kategorisinde Türkiye ikincisi olan Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi öğrencilerini tebrik ediyorum” açıklamasını yaptı.


Tarih: 29 Eylül 2020 Salı    Hit: 6550

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol