23 Eylül 2020 Çarşamba   

BİLGİ EVİ'NİN LGS BAŞARISI

BİLGİ EVİ'NİN LGS BAŞARISI
 

Liselere Geçiş Sınavı'na (LGS) Gaziosmanpaşa Belediyesi Bilgi Evlerinde hazırlanan 73 öğrenci, Türkiye genelinde yüzde 10'luk dilime girme başarısı göstererek, hayallerine bir adım daha yaklaştı. 
Liselere Geçiş Sınavı'na (LGS) Gaziosmanpaşa Belediyesi'nin bilgi evlerinde hazırlanan öğrenciler, 2020 LGS'de büyük başarı gösterdi. Türkiye genelinde yüzde 10'luk dilime giren 73 bilgi evi öğrencisi, istedikleri okullara yerleşme konusunda önemli bir adım attı. Geçtiğimiz yıl 46 öğrencinin LGS'de yüzde 10'luk dilimde yer aldığı bilgi evleri, bu yıl 73 öğrenciyle başarısını da daha yukarıya taşımış oldu.

BAŞARILI ÖĞRENCİLERDEN BİLGİ EVİ’NE TEŞEKKÜR
LGS'de Türkiye genelinde yüzde 1.49'luk dilimde yer almayı başaran aynı zamanda Gaziosmanpaşa Belediyesi Bilgi Evi öğrencileri arasında en yüksek puanı elde eden Erva Safiye Er, " Okulun hafta içi etüdünden sonra ve hafta sonlarında da bilgi evine geliyordum. Orada kendi öğretmenlerim haricinde başka öğretmenlerden ders dinleme imkanı buluyordum. Denemelerle alıştırmalarla konuları hep tekrar etmiş oluyorduk. Ailem ve öğretmenlerim hep yanımda oldular. Onlara bana hep bana inandıkları için ve hep yanımda oldukları için çok teşekkür ederim." dedi. 2,32'lik dilimde yer alan Muhammed Emin Yolcu ise, "Sınav için okulda derslerimi dinledikten sonra bilgi evine gelip, tekrar edip, pekiştirdim. Haftanın 6 günü bilgi evine geliyordum. Her gün 250-300 soru çözüyordum. Bilgi evi, bana düzenli ve günlük ders çalışma alışkanlığı kazandırdı. Bu başarıyı elde etmemde yardımcı olan okuldaki ve bilgi evindeki öğretmenlerime, bilgi evinden faydalanmamızı sağlayan Belediye Başkanımız Hasan Tahsin Usta'ya çok teşekkür ederim" diye konuştu. 

BİLGİ EVLERİ ÇOCUKLARIN İKİNCİ EVİ OLDU
Sosyal belediyecilik anlayışının en güzel örneklerinden olan Gaziosmanpaşa Belediyesi Bilgi Evleri, her geçen yıl artan öğrenci sayısı, aile sıcaklığında verilen eğitimleri ile çocukların ikinci evi oldu. Gaziosmanpaşalı öğrenciler ilçedeki 10 bilgi evinde temel branş derslerinin yanı sıra sosyal ve kültürel yönden de destekleniyor. Bilgi Evlerinde 3'üncü sınıftan 7'inci sınıfa kadar Türkçe, Matematik, Sosyal Bilgiler, Fen Bilgisi, İngilizce ve Din Kültürü branşlarında eğitimler veriliyor. 8'inci sınıflar için ise LGS'ye hazırlık kapsamında eğitimler düzenlenirken, sosyal aktiviteler ve kültürel etkinliklerle de çocukların kişisel gelişimine katkı sağlanıyor.  

LİSEYE GEÇECEK ÖĞRENCİLERE DOĞRU TERCİH DESTEĞİ
Gaziosmanpaşa Belediyesi, Liselere Geçiş Sınavı'na (LGS) giren öğrencilerin doğru tercih yapabilmeleri için danışmanlık hizmeti veriyor. Gaziosmanpaşa Meydanı ve Küçükköy Saat Kulesi yanında bulunan Tercih Danışma Noktası'nda rehber öğretmenler, öğrencilere doğru tercih konusunda yardımcı oluyor. 
Ülke genelinde 1 milyon öğrenciyi yakından ilgilendiren Liselere Geçiş Sınavı'nda (LGS) tercih heyecanı devam ediyor. Gaziosmanpaşa Belediyesi, bu kritik süreçte öğrencileri yalnız bırakmıyor. Öğrencilerin doğru tercih yapmalarına yardımcı olmak için Gaziosmanpaşa Meydanı ve Küçükköy Saat Kulesi yanına kurulan LGS Tercih Danışma Noktaları'nda tercih danışmanlığı hizmeti veriliyor.

TERCİHLER İÇİN SON TARİH 29 TEMMUZ
LGS tercih danışmanlık hizmetleri kapsamında rehber öğretmenler, LGS tercihlerinde öğrencilerin ve ailelerin kafalarında oluşan soru işaretlerini gidermek ve onların en doğru şekilde karar vermelerini sağlamak için görüşmeler gerçekleştiriyor. Öğrencilerin aldıkları puan ve ilgi alanları doğrultusunda doğru tercih için ipuçları veriliyor. Tercihler için son tarih olan 29 Temmuz Çarşamba gününe kadar Tercih Danışma Noktaları 10.00-19.00 saatleri arasında hizmet vermeye devam edecek.  

Tarih: 20 Temmuz 2020 Pazartesi    Hit: 4272

Fotoğraflar
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol