28 Ekim 2020 Çarşamba   

BERAT ATLAS İYİLEŞTİ

BERAT ATLAS İYİLEŞTİ
 

Bir süre önce koronavirüs testi pozitif çıkan ve evinde karantinaya alan alan Çankırı Marufspor Başkanı Berat Atlas’ın koronavirüs testininin negatif çıkması sonucu hastalığı atlattığı bildirildi.
Hemşire olan kızı Melike Atlas’ın hastalığı kapması sonucu kendisi ve ailesine test yapılması sonucu yeni tip koronavirüs (Covid-19) testinin pozitif çıktığı bildirilen Berat Atlas, 28 günlük bir mücadele sonucu hastalığı tamamen atlatmayı başardı.
Yaklaşık bir ay sonra evinden çıkan ve bugün Çankırı Marufspor Kulübü’ne giren Berat Atlas, sosyal medya hesabından yayınladığı bir video ile kendisine geçmiş olsun dileklerini ileten herkese teşekkür etti.
Zaman zaman duygulanan ve gözyaşlarını tutamayan Berat Atlas yaptığı açıklamada, “Bu hastalık sürecimde beni arayıp soran, geçmiş olsun dileklerini ileten, bana hayır dualarını esirgemeyen sevgili büyüklerim, değerli arkadaşlarım, sevgili küçük kardeşlerim, beni bu zaman zarfında yalnız bırakmayan ve bana destek olan herkese teşekkür ediyorum. Dün itibariyle 28 günlük süreci tamamladım. İlk testim pozitif çıkında evimde 14 gün karantinada bulundum. Daha sonraki testimde pozitif çıkında bir 14 gün daha karantinada kaldım. Dün vermiş olduğum test sonucuna göre çok şükür bugün sonucumun negatife döndüğünü öğrendim. Bu zamana kadar beni çok şey kolay kolay etkilemezdi fakat bu hastalık çok ilginç şeyleri de bana öğretti. İki gün önce İsmail Geliş arkadaşımın babası Ahmet amcamız yaşlılığa bağlı olarak vefat etti. Hastalığı yakalandığım ilk gün İsmail kardeşim görüntülü olarak beni aradı. Babası Alzheimer olmasını ve bazı şeyleri unutmasına rağmen tek unutmadığı şey çok ufak yaşlarda öğrenmiş olduğu dualardı. Ve bana rahmetli Ahmet amcamız bir dua okudu ve arkasından ‘Merak etme iyi olacaksın. Ben görüşüyorum. Görüşmeye de devam ediyorum’ diye kelimeler kullanmıştı. Aşırı şekilde duygulanmış ve ağlamıştım. Bunu ömrüm boyunca unutmayacağım” ifadelerini kullandı.


Paşavizyon’un haberiyle bir çok kişi beni aradı
Hastalığa yakalandıktan sonra eski futbolcuları ve yeni dönemde takımın teknik direktörü olacak Uğur Esen’in kendisinden izin alarak yerel futbol internet sitesine haber verdiğini belirten Berat Atlas, Paşavizyon Gazetesi’nde de haberin çıkmasıyla bir çok kişinin kendisini aradığını ve geçmiş olsun dileğinde bulunduğunu söyledi. Beta Atlas yaptığı açıklamada, “Paşavizyon Gazetesi hastalığım nedeniyle bir haber yapınca bir çok dostumuz benimle iletişime geçti. Bu insanların içinde namazında niyazında bir sürü insan vardı. Belki onların duaları ile cenabı Allah kabul etti ve bugünlere getirdi. İnanın tam bir aydır aile ortamından uzak bir şekilde bir odanın içerisinde yaşamak apayrı bir duygu, apayrı bir şey. Allah kimseye böyle bir şey yaşatmasın. Hemşire olan kızımın da testinin pozitif çıkmasıyla karantina sürecinde birbirimize destek olduk. 10 günlük süreyi atlattıktan sonra ‘Baba inşallah bunun üstesinden geleceğiz’ dedi. Tekrar söylüyorum beni telefonla arayan, paylaşımlarıyla bana geçmiş olsun dileklerini ileten herkese ayrı ayrı teşekkür ederim. Allah inşallah onların ailelerinden, tanıdıkların hiç bir insana bu hastalığı musallat etmez. Cenabı Allah biran önce bu beladan tüm İslam ve insanlık alemini kurtarır diye dua edelim. Her yatsı ezanından sonra minarelerden yankılanan hocalarımızın dualarına eşlik ettik. Elimizi açtık, bizler için insanlar için dualarına eşlik ettik. İnşallah bu beladan biran önce ülkemiz ve dünya kurtulur da düzlüğe çıkarız. Lütfen bunu bir konuşma olarak adlandırmayın ancak hükümetimizin gerçekten çok iyi çalıştığını belirtmeliyim. Başına gelmeyen bu hastalığı bilemez. Kızımın testi pozitif olduğunu öğrendikten sonra kapımıza bir araçla astronot gibi giyimli gencecik iki sağlık personeli geldi. Bizim binaya girince herkes adeta vebalı gibi gördü bizi. Bende balkona çıkıp komşulara bize geldiklerini gereken açıklamayı yine balkondan yapacağımı söyledim. Gelen ekip bizden burun ve ağzımızdan örnekler aldılar. Ertesi gün beni arayarak testimin pozitf çıktığını ve kızımla birlikte 14 gün evde kalmamız gerektiğini, ciddi bir durumda kendilerini aramaları gerektiğini söylediler. Akşam üzeri evimize ilaçlar geldi. 5 gün o ilaçları kullandık. Ayrıca bağışıklığı güçlendirici C vitamini, kefir ve istiridye mantarı tükettik. Bu sürece tamamladık. Şuan itibariyle sizlerden hiçbir farkım yok. İnşallah yaşantımıza bu şekilde devam edeceğiz” şeklinde konuştu.


K
oronavirüsü hafife almayalım, biraz daha sabredelim
Bu sürecin kendisine çok şey öğrettiğini belirten Berat Atlas, maske ve sosyal mesafe kuralı uyarısında bulunurken, koronavirüsün hafife alınacak bir şey olmadığını söyledi. Maskesiz sokağa çıkılmaması ve sosyal mesafeye uyulması gerektiğini belirten Berat Atlas, “Kendinizi düşünmüyorsanız annenizi, babanızı, çocuğunuzu, büyüklerinizi düşünün. Lütfen birbirimizle olan özlemimizi bir süre erteleyelim. Biraz daha sabredelim. Aramıza en az 2 metre mesafe koyup birbirimize yaklaşmayalım. Devletimiz ne zaman eskiye döndüğümüzü söylerse o zaman eski gibi olacağız. Türk milleti olarak tokalaşarak, birbirimize sarılarak, yanaklarımızdan öperek birbirimize sevgimi göstermeden yapamayız. Ancak bir süre daha elimize kalbimize götürüp gönül selamı verelim. Kalabalık yerlerden uzak duralım. İnşallah bu illetin pençesinden insanlık olarak çıkarız. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Büyüklerin ellerinden, küçüklerin gözlerinden öpüyorum. Hepinizi Allah’a emanet ediyorum. Kalın sağlıcakla” diyerek sözlerini tamamladı.

Tarih: 12 Mayıs 2020 Salı    Hit: 3031

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • Tayfur çıldır   13/05/2020 21:59:36

    Berat abicim çok geçmiş olsun rabbim sağlık sihat versin sevindim azminle basardin rabbim seni ailene bağışlasın abi. Seviliyorsun