15 Eylül 2019 Pazar   

BAYRAMPAŞASPOR ASANSÖR TAKIM OLMAYA DEVAM MI EDECEK?

 

BAYRAMPAŞA bugünlerde kederli mi kederli, oldukça da üzüntülü. Bayrampaşaspor 2’nci lige çıktıktan bir sezon sonra tekrardan 3. lige düştü. Sporla yatıp kalkan bu güzel ilçeye bu sonuç hiç yakışmadı. Sezon başında yapılan yanlış transferler sonucu deneme tahtasına dönen yeşil-kırmızılı takım tüm kalp masajlarına sonuç vermedi. Yönetim bu transfer anlayışıyla devam ederse bırakın 2’nci lige çıkmayı söylemeye çekiniyorum, dilim varmıyor ama Bölgesel Amatör Lig’e bile düşebiliriz. 
ON BEŞ DAKİKADA DÜŞTÜK
Sezonun son maçında kendi sahamızda Amed Sportif Faaliyetler’e karşı 1-0 galipken, Niğde Belediyespor ise Hacettepe karşısında 2-1 öndeydi. Dakikalar 75’i gösterirken Hacettepespor skoru 2-2’ye getirdi. Bu skor Hacettepe’nin ligde kalmasına, bizim ise bir alt lige düşmemize neden oldu. Dakikalar geçtikçe ilçe olarak tüm umutlarımız tükenmeye başladı. Hakemin son düdüğünden sonra statta sessizlik ve çaresizlik hakimdi. 75 dakika hiç susmayan büyük Bayrampaşaspor taraftarından son 15 dakika adeta çıt çıkmadı. 
ŞENVARDAR’IN ÇABALARI YETMEDİ
İlk 22 haftada 2 hoca değişikliğine giden Bayrampaşaspor, hedeflediği başarı grafiğini bir türlü  yakalayamadı ve toplamda 14 puan topladı. Yönetim kurtuluşu Murat Şenvardar’da aradı.  Son 13 hafta kala takımın başında sahaya çıkan tecrübeli teknik adam 6 galibiyet, 1 beraberlik ve 6 mağlubiyet alarak 19 puan topladı. Ancak bu puanlar Bayrampaşaspor’umuzun ligde kalmasına yeterli olmadı. 
Sezon başında 20’ye yakın oyuncu alındı. İstenilen seviyeye ulaşamayan takım bozuldu ve ikinci yarıya 9 yeni transferle girildi. Fazlaca yapılan transferlerin başarıyı tetiklemediğini de bu arada görmüş olduk. Geçen sezondan takımın yarısı korunup, sezon başında yetersiz görünen bölgelere transfer yapılması daha doğru olurdu. Futbolda “asansör takım” diye bir tabir vardır. İnşallah düşe çıka asansör takım olmayız.   

Tarih: 27 Mayıs 2019 Pazartesi    Hit: 853
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol