27 Mayıs 2020 Çarşamba   

BAYRAMPAŞALI ÖĞRETMENLER ŞAMPİYON!

BAYRAMPAŞALI ÖĞRETMENLER ŞAMPİYON!
 

Bu yıl ilk kez düzenlenen Türkiye Öğretmenler Kupası’nda Bayrampaşa Öğretmenleri Erkek Masa Tenisi Takımı, Türkiye Şampiyonu oldu.
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, Gençlik ve Spor Bakanlığı, spor federasyonları ve Turkcell'in katkılarıyla düzenlenen organizasyona Türkiye’nin 81 ilinde ve 778 ilçesinde takımlar katıldı. Türkiye Öğretmenler Kupası 4 branşta yapıldı. Türkiye genelinde, futsalda 27 kadın, 613 erkek, basketbolda 23 kadın, 247 erkek takımı etkinliğe katılırken, voleybolda 121 kadın, 447 erkek, masa tenisinde ise 107 kadın, 403 erkek takımı müsabakalarda yer aldı. İl müsabakalar sonucunda illerinde birinci olan takımlar, 8 bölgede düzenlenen karşılaşmalara katıldı. Böylece bölge birincisi takımlar belirlendi. Bölge birincisi takımların müsabakaları Ankara’da düzenlenen finallerde mücadele ederken, önce İstanbul sonra da Marmara Bölgesi birincisi olan ve her biri milli takım düzeyinde sporcular olan Bayrampaşa Öğretmenleri Erkek Masa Tenisi Takımı, rakiplerini set vermeden yenerek Türkiye Şampiyonu oldu. Bayrampaşa Erkek Voleybol Takımı da İstanbul dördüncüsü olarak önemli bir başarı elde etti.
Ankara'da devam eden final müsabakalarının tamamlanmasının ardından 23 Kasım'da yapılacak kupa törenine, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile spor federasyonlarından yetkilileri katılacak.
Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel ve Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Abdulaziz Yeniyol, Bayrampaşa Öğretmenleri Erkek Masa Tenisi Takımı’nın Türkiye Şampiyonu olmasından dolayı büyük mutluluk duyduklarını belirterek, sporcu öğretmenleri ve yöneticileri tebrik ettiler.

Tarih: 22 Kasım 2019 Cuma    Hit: 2873

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol