14 Aralık 2019 Cumartesi   

BAYRAMPAŞA SINAV KOLEJİ'NDEN SPOR ATAĞI

BAYRAMPAŞA SINAV KOLEJİ'NDEN SPOR ATAĞI
 

Bayrampaşa Sınav Koleji; Rüzgar Spor Kulübü ile iş birliğine gitti. İş birliği çerçevesinde kolejin yüzme havuzu ve spor salonunda 4-12 yaşındaki çocuklara yüzme ve jimnastik eğitimi verilecek.

Bayrampaşa Sınav Koleji; Rüzgar Spor Kulübü ile Beşiktaş, Bayrampaşa-Gaziosmanpaşa Basketbol ve Voleybol Spor Okullarıyla iş birliğine gitti.

İş birliği çerçevesinde Bayrampaşa Sınav Koleji’nde yer alan yüzme havuzu ve spor salonunda 4-12 yaşındaki çocuklara Rüzgar Spor Kulübü himayesinde yüzme ve jimnastik eğitimi verilecek.

2012 yılında kurulan ve bünyesinde basketbol ve voleybol branşları bulunan Rüzgar Spor Kulübü, gerçekleştirilen iş birliğiyle Bayrampaşa Sınav Koleji’nde başlatılacak olan yüzme ve jimnastik eğitimleriyle spor dallarını genişletecek.

Rüzgar Spor Kulübü Başkanı, aynı zamanda Beşiktaş; Bayrampaşa-Gaziosmanpaşa Basketbol ve Voleybol Spor Okulları Bölge Sorumlusu Özgür Zaman önderliğinde 4 antrenör geleceğin yüzücü ve voleybolcularını Bayrampaşa Sınav Koleji’nde yetiştirecek.

Basketbol ve Voleybol eğitimlerine İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde bulunan spor salonlarında devam eden Rüzgar Spor Kulübü’nde 150 lisanslı sporcu yer alırken, Beşiktaş, Bayrampaşa-Gaziosmanpaşa Basketbol ve Voleybol Spor Okulları’nda da ise 6-16 yaşında 150 sporcu profesyonel basketbolcu ve voleybolcu olmak için mücadele ediyor.  

21 Eylül 2019 tarihinde Bayrampaşa Sınav Koleji’nde başlayacak olan yüzme ve jimnastik eğitiminde ya da İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde devam eden basketbol ve voleybol eğitimlerinde çocuklarının yer almasını isteyen aileler 0543 283 84 84 numaralı telefondan detaylı bilgi alabilecekler. Ayrıca veliler ve genç sporcular www.ruzgarspor.net ve www.bjkistanbul.net adlı internet sitelerinden konuyla ilgili yararlanabilecekleri gibi ruzgar_sk ve bjkbayrampasagaziosmanpasa adlı instagram hesaplarını da takip edebilirler.   

YILDIZ SPORCULAR BAYRAMPAŞA SINAV KOLEJİ’NDE YETİŞECEK
Bayrampaşa Sınav Koleji ve Gaziosmanpaşa Sınav Anadolu Lisesi Kurucusu Hasan Mutlu konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Bayrampaşa Sınav Koleji olarak kulüp çalışmalarımız var. Bu kulüp çalışmalarımız içerisinde bilim, sanat ve spor bulunuyor. Bilim alanında; robotik kodlama, laboratuvar dersleri, mental matematik gibi çalışmalarımız oluyor. Sanat alanında ise kendi bünyemizde drama ve resim öğretmenlerimiz var fakat bunların yanı sıra dışarıdan takviyelerle de sanatsal çalışmalarımızı geliştiriyoruz. Örneğin; halk dansları konusunda Anadolu Ateşi ekibinden destek alıyoruz. Spor alanında da bünyemizde iki beden eğitimi öğretmenimiz var fakat spor çok yönlü, her öğrencinin farklı yetenekleri var. Bu çocukların yeteneklerine göre yönlendirilmeleri gerektiğine inandığımız için profesyonel bir ekipten destek almayı düşündük. Bizim eski öğrencimiz olan Özgür Zaman hocamızla bu işi beraber yürütmeye karar verdik. Özgür hocamız işinde profesyonel biri. Kendisi Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu Antrenörlük Bölümü mezunu. Bunun yanı sıra Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifikalı ve UEFA B Lisansına sahip. Az önce de dediğim gibi işinin ehli insanlarla iş birliğine gittik. Bu kapsamda basketbol ve voleybol eğitimi almak isteyenler hali hazırda İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde devam eden eğitimlere katılabilecekleri gibi yüzme ve jimnastik dalında kendilerini geliştirmek isteyen gençler de kolejimizde yer alan spor salonu ve yüzme havuzunda eğitim alabilecekler. Önümüzdeki yıllarda bilimde, sanatta ve sporda adımızı ülke dışına taşıyacak bir yapı içerisinde olmak istiyoruz. Kısa vadeli düşünmüyoruz. Geleceğin Milli sporcularını Bayrampaşa Sınav Koleji yetiştirecek.” ifadelerini kullandı.

ÖZGÜR ZAMAN: GENÇ SPORCULARA TÜM YIL HİZMET VERECEĞİZ
İş birliğine yönelik açıklamalarda bulunan Rüzgar Spor Kulübü Başkanı aynı zamanda da Beşiktaş, Bayrampaşa-Gaziosmanpaşa Basketbol ve Voleybol Spor Okulları Bölge Sorumlusu Özgür Zaman, “Bayrampaşa Sınav Koleji ile yaptığımız iş birliği gereği gerçekleştireceğimiz spor faaliyetlerimizi 12 ay boyunca sürdürecek şekilde planlıyoruz. Şu an devam eden basketbol ve voleybol eğitimlerimiz tüm yıl boyunca devam ediyor. Rüzgar Spor Kulübü bünyesinde 150 lisanslı, Beşiktaş, Bayrampaşa-Gaziosmanpaşa Basketbol ve Voleybol Spor Okullarında da 150 sporcumuz var. Bayrampaşa Sınav Koleji’nde de vereceğimiz yüzme ve jimnastik eğitimleriyle genç sporculara sadece okul süresince değil, tüm yıl hizmet vereceğiz. Yaptığımız iş birliğiyle Bayrampaşa Sınav Koleji’nin yüzme havuzunu ve spor salonunu kullanarak Bayrampaşa ve çevre ilçelerden gelecek olan genç sporcu adaylarına profesyonel eğitmenlerimiz eşliğinde yüzme ve jimnastik eğitimi vereceğiz. Bunun yanı sıra halen devam etmekte olan basketbol ve voleybol eğitimlerimizle de geleceğin sporcularını yetiştirmek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz.” diye konuştu.

 

 

 

 

Tarih: 07 Ağustos 2019 Çarşamba    Hit: 3288

Fotoğraflar
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol