23 Ekim 2019 Çarşamba   

BAYRAMPAŞA, DURUER’E EMANET!

BAYRAMPAŞA, DURUER’E EMANET!
 

Türk Polis Teşkilatı’nın 174. kuruluş yıldönümü tüm Türkiye’de olduğu gibi Bayrampaşa’da da düzenlenen törenlerle kutlanıyor.
Ulubey Anaokulu öğrencisi Yunus Emir Duruer, sembolik olarak Bayrampaşa Emniyet Müdürü Necati Aktuğ Şahin’in koltuğunu devralarak Otogar ve okul önlerinde emniyet tedbirlerinin arttırılması talimatını verdi.
Türk Polis Teşkilatı’nın 174. kuruluş yıldönümü nedeniyle bu yıl bir ilk gerçekleştirildi ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü dahil 39 ilçede emniyet müdürünün koltuklarına sembolik olarak çocuklar oturdu.
İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan da koltuğunu küçük bir çocuğa devretti. Aynı anda 39 ilçe emniyet müdürlüğü ile Skype üzerinden canlı olarak yapılan görüşmeyle tüm ilçe emniyet müdürü çocuklar dilek ve temennilerini söyleyerek polis teşkilatının 174. Yılını kutladılar.
İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan yaptığı konuşmada, “Tüm arkadaşlarımızın Polis Bayramı’nı kutluyorum. Herkese kazasız, belasız günler diliyorum. İş yoğunluğundan dolayı görevimi yeni emniyet müdürümüze teslim ediyorum. Tüm ilçelerimizde emniyet müdürü olan çocuklarımız temenni ve isteklerini iletsinler. Hepinizin gözlerinden öpüyorum. Allah’a emanet olun” dedi.
İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan’dan görevi devralan küçük çocuk “Emniyet teşkilatımızın  174. yılını kutluyorum. Sizlerden çok çalışmanızı bekliyorum. Personelizinize sahip çıkmanızı istiyorum. Teşkilatımızı iyi temsil etmenizi bekliyorum. Biz Türkiye’nin emniyetiyiz. Biz İstanbul’un emniyetiyiz. İnsanların mutluluğu ve huzuru bize emanet. Hepinize hayırlı ve başarılı çalışmalar diliyorum. Hepiniz Allah’a emanet olun” dedi.
Daha sonra sırayla İstanbul’un 39 ilçesindeki emniyet müdürlüğü koltuklarını sembolik olarak devralan çocuklar Polis Haftası’nı kutladı.

Yunus Emir Duruer, otogar ve okullarda emniyet tedbirlerinin arttırılmasını istedi
Ulubey Anaokulu öğrencisi Yunus Emir Duruer de sembolik olarak Bayrampaşa Emniyet Müdürü Necati Aktuğ Şahin’in koltuğunu devraldı. 
Emniyet Müdürlüğü koltuğunu sembolik olarak devralan 6 yaşındaki Yunus Emir Duruer, Otogar’da denetimi arttırılması konusunda tüm ekiplere çalışma emri verirken, Bayrampaşa’daki okulların çevresinde alınan trafik ve asayiş tedbirleri hakkında bilgi aldı ve kötü niyetli kişilerin okul çevrelerinden uzaklaştırılması talimatını verdi.
Bayrampaşa Emniyet Müdürü Necati Aktuğ Şahin, bu anlamlı günde kendisini ziyaret eden Yunus Emir Duruer’e teşekkür ederek, “10 Nisan 1845’te kurulan Türk Polis Teşkilatımızın 174. Yıldönümünü kutlarken; teşkilata bugüne kadar emek vermiş ve vermekte olan tüm polislerimize başarılı çalışmalar diliyor, şehit polislerimizi ise rahmetle anıyorum. Bizler Türk polis teşkilatı olarak halkımızın huzur ve güvenliği için bu kutsal görevi yerine getiriyoruz. Çalışmalarımızın merkezinde geleceğimiz olan çocuklarımız ve gençlerimiz var. Çocuklarımızın İstanbul'da, Bayrampaşa’da sokaklarda, parklarda özgürce oyun oynamalarını, güvenle okula gidebilmelerini, ailelerinin de içlerinin rahat edebilmesini istiyor ve böyle bir şehir ortamı sağlamaya çalışıyoruz” diye konuştu.


Tarih: 10 Nisan 2019 Çarşamba    Hit: 5317

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol