05 Ekim 2022 Çarşamba   

BAYRAMPAŞA'DAN PAKİSTAN'A YARDIM ELİ

BAYRAMPAŞA'DAN PAKİSTAN'A YARDIM ELİ
 

Tarihinin en büyük sel felaketlerinden birini yaşayan Pakistan’a Bayrampaşa’dan AFAD’ın koordinatörlüğünde Bayrampaşa Kaymakamlığı, Bayrampaşa Belediyesi ve Kızılay Bayrampaşa Şubesi iş birliği ile 3 TIR gıda maddesi gönderildi. TIR’lar Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, belediye başkan yardımcıları Gökhan Can Balekoğlu, Ahmet Tüfekçi, Kızılay Bayrampaşa Şubesi Başkanı Erkan Bayraktar, belediye ve kaymakamlık birim müdürleri ile AFAD yetkilileri tarafından Pakistan’a uğurlandı.
Pakistan’daki sel felaketi nedeni ile İçişleri Bakanlığı ve AFAD koordinesinde başlatılan yardım kampanyası kapsamında; Bayrampaşa Kaymakamlığı olarak 1000, Belediyemizce 1000 ve Kızılay Şubemizce 1000 adet olmak üzere toplam 3 bin adet gıda kolisi dualarla gönderildi.
Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel, “Dost, kardeş Pakistan halkına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk halkı her zaman olduğu gibi zorluk içinde bulunan kim olursa onun yardımına koşmaktadır. Medeniyet değerlerimizin en büyük özelliklerinden bir tanesi de budur. Dost ve kardeş ülke Pakistan'a uzanan bu yardım eli kampanyamızda emeği geçenlere, hayırsever iş insanlarımıza ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.
Atila Aydıner ise “Sel felaketinde mağdur olan Pakistanlı kardeşlerimize AFAD koordinatörlüğünde Kızılay, Bayrampaşa Kaymakamlığı ve Bayrampaşa Belediyesi iş birliği ile yardım elimizi uzattık. Türkiye olarak gönül coğrafyamıza, kardeşlerimize sahip çıkmaya devam ediyoruz. Çünkü Pakistan’da bizim zor zamanımızda yanımızda olmuştur. Kardeşlik hukukunun gereği de budur. Pakistanlı kardeşlerimizin acısını paylaşıyor, yaraların sarılması için emek veren herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Tarih: 16 Eylül 2022 Cuma    Hit: 1157

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol