13 Haziran 2021 Pazar   

BAYRAMPAŞA’DA KORONAVİRÜS DENETİMİ

BAYRAMPAŞA’DA KORONAVİRÜS DENETİMİ
 

İçişleri Bakanlığı’nın genelgesinin ardından Bayrampaşa’da polis ve zabıtadan oluşan ekipler, pazar yerlerinden işyerlerine, cadde ve sokaklardan parklara kadar hemen her yerde, sosyal mesafe, maske ve hijyen denetimi yaptı. Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner de,  pandemi tedbirleri kapsamında ilçe Kaymakamı Dr. Soner Şenel ile birlikte, Ali Fuat Başgil Caddesi’nde incelemelerde bulundu. Maske, mesafe ve temizlik üçlüsünün virüs ile mücadelede en önemli tedbir olduğunu belirten Başkan Aydıner, caddedeki esnaf ve çevredeki vatandaşlar ile de sohbet etti, onlara virüsten korunma yöntemlerini anlattı.

ŞENEL: MASKE, MESAFE VE TEMİZLİĞE DİKKAT EDELİM
Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel ise vatandaşlarla yaptığı görüşmelerde koronavirüs salgınının önemine dikkat çekerek, “Esnaf ve vatandaşlarımızı ziyaret ederek maske, sosyal mesafe ve koronavirüs tedbirlerine uyulması gerektiğini hatırlattık. Bayrampaşa’da tüm noktalarda arkadaşlarımız denetimlerini sürdürüyor. Bu tür denetimlerimize devam edeceğiz. Kurallara uymayanlara yönelik cezai yatırımlarda bulunacağız. Tüm vatandaşlarımızdan maske, mesafe ve temizliğe dikkat etmelerini istiyoruz. Kurallara uymak kadar uymayanları da ikaz etmek bir vatandaşlık görevidir. Hassasiyet gösteren tüm vatandaşlara teşekkür ediyor, herkese sağlıklı günler diliyorum” ifadelerini kullandı.

AYDINER: CANIMIZI VE ‘CANLARIMIZI’ RİSKE ATMAYALIM
Salgınla birlikte mücadele etmenin önemine vurgu yapan Başkan Atila Aydıner, “Ülke olarak, tüm dünyayı tehdit eden bir salgınla mücadele içindeyiz. Bu mücadeleye 7’den 70’e hepimizin katılması, destek olması gerekiyor. Aksi durumda virüsün yayılmasına zemin hazırlamış oluruz. Kurallara uymamız, kendimiz, sevdiklerimiz ve milletimiz için büyük önem arz ediyor. O nedenle lütfen maskemizi takalım, sosyal mesafemizi koruyalım ve kişisel temizliğimize özen gösterelim. Canımızı ve ‘canlarımızı’ riske atmayalım. Bu süreçte kurallara uyan Bayrampaşalı hemşehrilerime gösterdikleri hassasiyet için teşekkür ediyorum” dedi. 

KAYMAKAMLIKTAN AÇIKLAMA
Bayrampaşa Kaymakamlığı, İl Sağlık Denetim Merkezi (İSDEM) verilerini paylaştı.
Kaymakamlıktan yapılan açıklama şöyle;
“Bayrampaşa İSDEM verilerine göre; 21 Ağustos-9 Eylül tarihleri arasında Hayat Eve Sığar (HES) (181) ve
 112 (131)'ye yapılan toplam 332 ihbarın yüzde 99,77'si sonuçlandırılmıştır. İş yeri ve Mahalle denetim ekiplerimiz iş yeri ve izolasyon başta olmak üzere toplam 3177 denetim gerçekleştirmiştir. 
Salgın ile özveriyle mücadele eden denetim ekiplerimizin çalışmalarına Maske, Mesafe ve Temizlik kurallarına riayet ederek Sağlık İçin Hepimiz İçin anlayışı doğrultusunda göstermiş oldukları duyarlılıktan dolayı tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.”

Tarih: 11 Eylül 2020 Cuma    Hit: 8662

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol