07 Nisan 2020 Salı   

BAYRAMPAŞA’DA KORONAVİRÜS ALARMI!

BAYRAMPAŞA’DA KORONAVİRÜS ALARMI!
 

Bayrampaşa Belediyesi, dünya genelinde hızla yayılmaya devam eden yeni tip Corona virüse (Kovid-19) karşı ilçedeki okulları, camileri ve kültür merkezlerini Hidrojen Peroksit maddesi ile dezenfekte etti. Kamusal alanların tümünde gerekli önlemeleri alan belediye ekipleri, dezenfekte çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Çin’in Wuhan kentinde 12 Aralık 2019’da ortaya çıkan yeni tip Corona virüsü (Kovid-19) dünya genelinde hızla yayılmaya devam ediyor. Virüsün ortaya çıktığı günden bu yana, Sağlık Bakanlığı ile koordineli olarak, önlem almayı sürdüren Bayrampaşa Belediyesi, yeni tip Corona virüse karşı ilçedeki okulları, camii ve Kuran kursları ile kültür merkezlerini Hidrojen Peroksit maddesi ile dezenfekte etti. Bayrampaşa Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, ilçedeki 48 okul ile 57 camii ve Kuran kursunun tüm bölümlerini yeni tip Corona virüse karşı korunaklı hale getirmek için hummalı bir çalışma yürütüyor. Kamusal alanların tümünde gerekli önlemeleri alan ekipler, dezenfekte çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bakteri ve virüs gibi mikroorganizmalara karşı etkili olan dezenfektanın insan sağlığına olumsuz bir etkisi bulunmuyor.
Ayrıca diğer kamu binaları, spor tesisleri ve vatandaşlara hizmet veren belediye araçları da Corona virüse karşı dezenfekte programına dahil edildi.
Belediye ekipleri son olarak da ilçedeki hatlarda çalışan minibüsleri dezenfekte etti.

AYDINER: VATANDAŞLARIMIZIN SAĞLIĞI İÇİN ÖNLEMLERİMİZİ ALIYORUZ
Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner yaptığı açıklamada okulların ardından toplu kullanıma açık cami ve mescidleri korona virüse karşı belediye ekiplerinin dezenfekte çalışmalarını sürdürdüğünü belirterek, “İlçemizin kamusal alanının tümünü virüse karşı korunaklı hale getiriyoruz. Daha güvenli yaşam alanları için aldığımız tedbirleri arttırmaya devam edeceğiz. Vatandaşlarımıza hizmet verdiğimiz, belediye servis araçlarımızın korona virüsüne karşı gerekli tedbir ve önlem amaçlı dezenfekte çalışmaları gerçekleştirilmektedir. Sağlıklı bir Bayrampaşa için önlemlerimizi almaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.  

Tarih: 14 Mart 2020 Cumartesi    Hit: 1712

Fotoğraflar
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol