19 Haziran 2019 Çarşamba   

ÜMİT ALBAYRAK / Gazeteci Yazar / Yiğitçe

BAYRAMPAŞA’DA FUTBOL NEREYE GİDİYOR?

 

SPOR TOTO 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Bayrampaşaspor, aldığı sonuçlarla taraftarlarını üzmeye devam ediyor.
Bayrampaşaspor için yıllardır özlenen birlik ve beraberlik artık gerçekleşti ama takım içindeki bütünlüğün olumlu olduğunu göremiyoruz.
Hani derler ya “Gün birlik olma zamanıdır”. Bayrampaşaspor’un başarısı için yönetim ve  taraftarlar kenetlenmiş durumda ama takım için maalesef bunu söyleyemeyeceğim.
Futbol bir takım oyunu. Takım olamazsan ve sahada takım oyununu sergileyemezsen alt lige düşersin. 
Aslında Bayrampaşaspor bu sezon biraz da şanslı. Çünkü grupta artık maçları çıkmayan ve amatör lige dönecek olan Gaziantepspor aldığı -36 puan silme cezasıyla ligden düşmesi kesinleşti. Yine -15 puan silme cezası alan ve -4 puanda bulunan Manisaspor’un matematiksel olarak kümede kalma şansı bulunsa da küme düşecek olan 2. takım olarak gösteriliyor. 
Bu yazıyı yazdığım sırada Bayrampaşaspor-Ankara Demirspor maçı henüz oynanmadı. 
Manisa’nın hemen üzerinde ise 13 puanla Ankara Demirpor 16., 14 puandaki Bayrampaşaspor ise 15. sırada bulunuyor. 
Şimdi grupta herkes “Küme düşecek 2 takım belli, 3. takım kim olacak” diye merak ediyor.
Hep söylüyoruz. Bayrampaşaspor kümede kalmak istiyorsa mutlaka ama mutlaka en azından kendi sahasındaki maçları kazanmak zorunda!
Diğer yandan Bayrampaşa’daki amatör takımlarımıza baktığımızda bu sezon pek başarı yok gibi... İnsan ister istemez “Bayrampaşa’da futbol nereye gidiyor?” diye soramadan edemiyor.
***
Türkiye genelinde olduğu gibi Bayrampaşa’daki kulüplere baktığımızda bir çoğunun ilk ve tek branşı futbol. Bayrampaşa’daki kulüpler arasında basketbolda mücadele eden Sancakspor ve voleybola ağırlık veren Rumelispor’un futbol branşları bulunmuyor. Şunu da belirteyim ki benim bilmediğim kulüpler de varsa kusura bakmasınlar.
Bayrampaşa’daki kulüpler arasında Demirspor da yıllardır amatör liglerde elinden geldiği kadar mücadele ediyor. Son yıllarda yaptığı atılımlarla atletizm ve yüzme takımını kurdular. Yetmedi, futbolda bir de şu an aktif mi bilmiyorum ama kız takımı kurdular.
Peki Bayrampaşa’daki kulüplerimiz neden sadece futbol branşıyla ilgileniyor? 
Keşke diğer kulüpler de Demirspor gibi kısıtlı imkanları da olsa, futbol dışında branşlar da açarak çocuklarımızı spora yönlendirebilseler. 
Son yıllarda maalesef Bayrampaşa’dan kaliteli sporcu yetiştiremiyoruz. Çocuklarımızı cep telefonlarından, tabletlerden ve AVM’lerden uzaklaştırıp spora yönlendiremiyoruz. 
Eskiden futbol için alan çoktu, malzeme yoktu. Günümüze gelindiğinde ise sporcular marka malzemeler kullanıyor, sahalar çimlendirildi ve kulüplerin iyi tesisleri var. Yine de yıldız yetiştiremiyorlar. Deyim yerindeyse un var, şeker var ama helvayı yapamıyoruz.

Tarih: 19 Şubat 2019 Salı    Hit: 1866
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol