30 Kasım 2021 Salı   

BAYRAMPAŞA’DA AŞI SEFERBERLİĞİ

BAYRAMPAŞA’DA AŞI SEFERBERLİĞİ
 

Bayrampaşa İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından aşılama hizmetlerinin daha etkin verilmesi için Bayrampaşa Kaymakamlığı katkılarıyla kurulan mobil aşı merkezleri ile aşı sırası gelen vatandaşlara randevu almadan aşılama hizmeti veriliyor. Bugüne kadar Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü, Yenidoğan Mahallesi, İsmetpaşa Mahallesi, Cevatpaşa Mahallesi, Yıldırım Mahallesi, Muratpaşa Mahallesi aşı merkezlerinde, Mega Center, Forum İstanbul AVM’de sırası gelsin ya da gelmesin tüm vatandaşlara aşı hizmeti verildi. Yatalak hastalara ise evlerinde Covıd-19 aşısı yapıldı.
Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel de mobil aşı istasyonlarını ziyaret ederek İlçe Sağlık Müdürü Dr. Yusuf Oğuz Canbulat, müdür yardımcısı Dr. Aydın Korkmaz ve diğer sağlık çalışanlarına kolaylıklar diledi. Kaymakam Şenel, aşı sırası gelen ve randevu almadan aşılarını olan vatandaşlarla da sohbet ederek, sağlıklı günler diledi.
Bayrampaşa İlçe Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “28 Eylül tarihinden itibaren ise Muratpaşa Mahallesi Muhtarlığı, Altıntepsi Mahallesi Muhtarlığı, 15 Temmuz Demokrasi Otogarı yönetim binasında, Bayrampaşa Sebze ve Meyle Hali Derneği’nde kurulan Covid-19 aşısı istasyonlarında hizmet vermekteyiz. Yatalak olan hastalara da evlerinde Covid-19 aşısı hizmeti vermeye devam ediyoruz” açıklaması yapıldı.

PANDEMİ ÖNCESİ HAYATIMIZA DÖNMEK İÇİN AŞI ÖNEMLİ
Bayrampaşa İlçe Sağlık Müdürlüğü, aşı istasyonlarının ilçenin değişik yerlerinde hizmetini sürdüreceğini belirterek, aşı sırası gelen tüm vatandaşların randevu almadan Covid-19 aşısı olabildiğini belirterek, “Aşılama, bulaşıcı hastalıklara karşı toplumu korumanın en etkili, en ekonomik ve en güvenilir yöntemlerinden birisidir. Bir halk sağlığı sorunu olarak ortaya çıkan Covid-19 Pandemisi ile mücadelede önemli bir yere sahip olan aşı seferberliği, tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de hızla devam etmektedir. Pandemi öncesi hayatımıza bir adım daha yaklaşabilmek adına bu seferberliğe önem veren sağlık müdürlüğümüz randevusu ve bekleme olmaksızın anında aşı uygulamaya devam etmektedir” ifadelerini kullandılar. 
Aşı sırası gelen vatandaşlar ise randevu almadan çok kısa bir süre içinde Bayrampaşa İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından aşılarını olduklarını belirterek, böyle bir hizmeti kendilerine sunan yetkilere ve sağlık çalışanlarına teşekkür ettiler.

Tarih: 29 Eylül 2021 Çarşamba    Hit: 2306

Fotoğraflar
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol