24 Ocak 2020 Cuma   

BAYRAMPAŞA’DA 30 AĞUSTOS COŞKUSU

BAYRAMPAŞA’DA 30 AĞUSTOS COŞKUSU
 

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Bayrampaşa’da da kutlandı.

Suat Terimer Anadolu Lisesi’nde Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başlayan kutlama töreni Bayrampaşa Kaymakamlığı’nda tebriklerin kabulü ile devam etti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan kutlama töreninde Türk Bayrağı göndere çekildi.

Kaymaklık, Garnizon Komutanlığı ve Bayrampaşa Belediyesi çelenklerinin Atatürk Anıtı’na bırakılmasının ardından okuldaki tören sona erdi.

CHP’DEN 30 AĞUSTOS MESAJI
Törenin ardından Cumhuriyet Halk Partisi Bayrampaşa İlçe Başkanı İbrahim Kahraman ilçe örgütü adına basın bildirisi okudu.

Bildiride, “Bugünler, Ulusal Kurtuluş Savaşı’nın neden yapıldığını, Kurtuluş Savaşı önder kadrosunun neyi amaçladığını, ‘Kuva-yı Milliye’nin’ ne olduğunu, hangi ayaklanmaların yaşandığını, bütün bu olaylar içinde silahlı kuvvetlerin ne gibi konum ve işleve sahip olduğunu yeniden anlamanın ve anlatmanın zamanıdır.
Kurtuluş Savaşı, bir soylu ayaklanma, ‘Kuva-yı Milliye’, köklü bir sivil direniş ve 30 Ağustos da görkemli bir askeri utkudur.
Savaşı kazanan ve cumhuriyeti kuran, o çilekeş o özverili Türk halkıdır, her cephede kan akıtan, can veren Mehmetçiktir, ‘tam bağımsızlık’ inancı ile Anadolu’ya geçen ve emperyalist ordulara karşı savaşan ve ayaklanmaları bastıran yurtsever subaylardır; başta Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet Paşa gibi paşalardır.
30 Ağustos, ‘emperyalizme ve kapitalizme karşı’ Türk halkının ordusu eliyle kazandığı büyük utkudur. Bu duygularla başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Kurtuluş Savaşı şehitlerimizi ve tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.” ifadelerine yer verildi.

TÖREN KAYMAKAMLIKTA DEVAM ETTİ
Bayrampaşa Kaymakamlığı’nda İstanbul Vali Yardımcısı Akgün Corav, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner ve Garnizon Komutanı Vekili Binbaşı Osman Erdemir, ilçe protokolünün 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı tebrik etmesinin ardından kutlama programı sona erdi.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. yıl dönümü kutlama programına İstanbul Vali Yardımcısı Akgün Corav, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Garnizon Komutanı Vekili Binbaşı Osman Erdemir, Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcısı Can Gökhan Balekoğlu, AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Ersin Saçlı, CHP Bayrampaşa İlçe Başkanı İbrahim Kahraman, MHP Bayrampaşa İlçe Başkanı Yaşar Kaba, İYİ Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Raif Güler, CHP Bayrampaşa Belediye Başkan adayı Remzi Albayrak, Bayrampaşa Belediye Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler ve muhtarlar katıldı.

Haber: Hakan Şenvardar

Tarih: 30 Ağustos 2019 Cuma    Hit: 2754

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol