22 Eylül 2020 Salı   

BAYRAMPAŞA’DA 15 TEMMUZ

BAYRAMPAŞA’DA 15 TEMMUZ
 

15 Temmuz 2016 yılında gerçekleştirilen hain darbe girişiminin 4. yıl dönümü nedeniyle Bayrampaşa’da anma töreni düzenlendi. 15 Temmuz’da kritik yerlerden biri olan Bayrampaşa Çevik Kuvvet’in karşısındaki parkta düzenlenen törende Bayrampaşalılar ve ilçe protokolü şehit ve gazilerimizi andı.
Bayrampaşa Kaymakamlığı ve Bayrampaşa Belediyesi, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle bir dizi etkinlik düzenledi. Belediye binası önündeki Atatürk Parkı’nda düzenlenen etkinlikte, şehitlerimizin ruhu için Kuran-ı Kerim okundu ve saygı duruşunda bulunuldu. Protokol konuşmaları ile süren program demokrasi nöbeti ile devam etti. Koronavirüs salgını nedeniyle sosyal mesafe kurallarına uygun olarak düzenlenen anma programına Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Ersin Saçlı, MHP Bayrampaşa İlçe Başkanı Yaşar Kaba, CHP Bayrampaşa İlçe Başkanı Hasan Mutlu, belediye başkan yardımcıları, kaymakamlık ve belediye daire müdürleri, meclis üyeleri, mahalle muhtarları, şehit aileleri, gaziler ve gazi yakınları ile vatandaşlar katıldı. 
Vatandaşlar, ilçe protokolü ile birlikte gecenin ilerleyen saatlerine kadar demokrasi nöbeti tuttu.

ŞENEL: BU KUTSAL TOPRAKLAR ŞEHİT VE GAZİLERİMİZİN EMANETİDİR
Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel, anma programında yaptığı konuşmasında 15 Temmuz 2016 Cuma akşamı yapılan hain darbe girişimine karşı Türk halkının yeni bir destan yazdığını belirterek, “Halkımız, devletimize ve bağımsızlığımıza karşı yapılacak her türlü saldırıya karşı birlikte hareket etme iradesi sağlam bir şekilde ortaya konulmuştur.15 Temmuz gecesi kendi vatanına ihanet içerisinde olanlar, şanlı milletimizin vatan sevgisi ile dolu kahramanlık destanı neticesinde emeline ulaşamamıştır. Şehitlerimizin ve gazilerimizin bizlere emaneti olan bu kutsal topraklar üzerinde birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek, bu tür olaylardan ders çıkarmak, demokrasi ve millet iradesine saygıyı özümsemek,  çocuklarımıza, gençlerimize 15 Temmuz ruhunu anlatmak bizim için en önemli vazifelerden biridir. Bu duygu ve düşüncelerle  Milletimizin ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutluyor, vatanı ve bayrağı uğruna canını veren tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize de sağlık, esenlik ve uzun ömür diliyorum” ifadelerini kullandı.

AYDNER: 15 TEMMUZ KANLA VE CANLA YAZILAN BÜYÜK BİR DESTANDIR
Programda konuşan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, konuşmasında o gün Çevik Kuvvet’i Bayrampaşalılar kurtarmasa diğer bölgelerin de  kurtulamayacağının altını çizdi. "Bayrampaşalı büyük bir iş başardı. Kısa sürede Çevik Kuvvet’in kapısına dayanan hainleri durdurdu. Çevik Kuvvet görevini yapmaya başladı. Çevik Kuvvet’ten çıkan TOMA’lar Vatan Caddesine, İBB önüne ve hava alanına gitti" dedi. 
“15 Temmuz Demokrasi Zaferi, kanla ve canla yazılan büyük bir destandır” diyen Aydıner, “Böylesine büyük destanları unutmak ve unutturmak mümkün değildir. Bizler, bu şanlı destanı unutmadık, unutturmayacağız. Vatanımız ve bayrağımız için şehadet şerbetini içen aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimize de selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. 15 Temmuz Destanı’nın 4. yıl dönümünde Bayrampaşalı değerli komşularımız ve protokol üyelerimiz ile birlikte demokrasi nöbetindeyiz. Demokrasi nöbetimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, vatan ve millet sevgisi ile devam edecek” diye konuştu.

SAÇLI: SÖZ KONUSU DEMOKRASİ VE MİLLET OLUNCA HALKIMIZ HAİNLERE DİRENDİ
AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Ersin Saçlı ise konuşmasında Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner'i 15 Temmuz’un kahramanlarından biri olarak tanımlayarak "15 Temmuz günü uçaklar uçtuğunda bu kalkışmayı gözlemlediğimizde biz teşkilat olarak SMS çekerek vatandaşları ilçe önünde toplanmaya çağırdık. O gün şuna şahit olduk ki söz konusu demokrasi ve devlet olunca millet bir araya gelerek hainlere nasıl direndiğini gördük. Tüm şehitlerimizi minnet ve rahmetle anarken, gazilerimizi minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

KABA: PKK VE FETÖ İLE BİRLİKTE OLANLARA FIRSAT VERMEYECEĞİZ
Bayrampaşa İlçe Başkanı Yaşar Kaba yaptığı konuşmasında, "15 Temmuz gecesi Türk milletine, Türk devletine yapılan büyük bir saldırıdır. Nasıl tanımlarsanız tanımlayın, nasıl ifade ederseniz edin düşman düşmandır. Biz MHP olarak PKK ile kol kola girenlere, FETÖ ile birlikte yürüyenlere emniyet güçlerimizi öldürenlere fırsat vermeyeceğiz " diyerek Cumhur ittifakının önemine vurgu yaptı CD Türkiye'yi yeniden ayağa kaldıracağını ifade etti.

MUTLU: EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR
CHP Bayrampaşa İlçe Başkanı Hasan Mutlu ise konuşmasında emperyalist güçlerin ülkemiz üzerindeki oyunlarından birinin de 15 Temmuz’da olduğunu bulduğunu belirterek, “Bizler parti ayrımı gözetmeksizin, bu ahlaksızlara, karşı ve ülkemize yapılan her türlü saldırı karşısında yapılacak olan her türlü mücadelede, her zaman birlik olmalıyız. Biz her zaman destekçi ve devletimizin yanında olacağız. Ulu önder Atatürk’ün dediği gibi ‘Egemenlik kayıtsız, şartsız milletindir. Her zaman demokrasiye, hukukun üstünlüğüne bağlı kaldık; bundan sonra da tüm gücümüzle savunmaya devam edeceğiz. Tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi ise şükranla anıyorum" şeklinde konuştu.

Konuşmalardan sonra hazırlanan sinevizyon gösterisi yapıldı ve dua edildi. Gecenin ilerleyen saatlerine kadar da Demokrasi Nöbeti tutuldu.

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ MEZARLARI BAŞINDA ANILDI
Başkan Atila Aydıner, 15 Temmuz Demokrasi Zaferi’nin 4. yıl dönümünde, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ile birlikte Bayrampaşalı 15 Temmuz şehitleri Halil İbrahim Yıldırım ve Ümit Yolcu’yu Edirnekapı Şehitliği’ndeki mezarları başında dualarla andı.

ŞEHİDİN AİLESİNE ZİYARET
Kaymakam Şenel ile beraber Ümit Yolcu’nun ailesini de ziyaret eden Başkan Aydıner, “Onurlu, gururlu ve kahraman bir evlat yetiştirdiğiniz için sizlere teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Evladınızın aramızdan ayrılması şanla, şerefle oldu. Ne mutlu sizlere ki, şehidin annesi, şehidin babası, şehidin ailesisiniz.” ifadelerini kullandı.

Tarih: 16 Temmuz 2020 Perşembe    Hit: 9719

Fotoğraflar
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol