05 Aralık 2020 Cumartesi   

BAYRAMPAŞA’DA 10 KASIM

BAYRAMPAŞA’DA 10 KASIM
 

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 82. yılında yurdun dört bir yanında olduğu gibi Bayrampaşa’da da düzenlenen törenle anıldı.
Tören Bayrampaşa Belediyesi önündeki Atatürk Parkı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunma ile başladı, Ardından saat dokuzu beş geçe çalan sirenlerle birlikte saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. 
Törene Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel, Garnizon Komutanı Muhabere Albay Coşkun Çelik, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Bayrampaşa Emniyet Müdürü Hakan Demir, AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Ersin Saçlı, CHP Bayrampaşa İlçe Başkanı Hasan Mutlu, MHP Bayrampaşa İlçe Başkanı İbrahim Yeşil, İYİ Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Raif Güler, Mahalle Muhtarları, kaymakamlık ve belediye birim müdürleri, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.


KAYMAKAM ŞENEL’DEN 10 KASIM KONUŞMASI
Oğuzhan İlköğretim Okulu öğretmeni Şefika Dere günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel de bir konuşma yaptı.
Kaymakam Şenel’in 10 Kasım mesajı şöyle,
“Cumhuriyetimizin kurucusu ve milli mücadelemizin önderi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete irtihalinin 82. yılında rahmet, minnet ve saygıyla yad ediyorum.
Mustafa Kemal Atatürk; üstün karakteri, liderlik yeteneği, hedefleri ve öngörüleriyle yaşadığı yüzyıla yön vermiş sayılı devlet adamlarından biridir. O, istiklâl ve hürriyet yolunda karşısına çıkan bütün engelleri aşarak Türkiye Cumhuriyeti'ni kurmuş, bağımsızlık savaşı veren ve bizimle benzer zorlukları yaşayan mazlum milletlere de örnek olmuştur.
Büyük Önder'in aramızdan ayrılışının 82. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kazanımları ve O’nun ilke ve inkılâpları ışığında; hoşgörü, uzlaşma, birlik, beraberlik ve barış içinde yaşamak, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak için çok çalışmak, hepimizin temel bir görevidir. Bu sebeple 10 Kasımlar, hüzün ve matem günlerinden ziyade, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde çok büyük fedakarlıklar neticesinde elde edilen kazanımların hatırlanması ve bu mühim sorumluluğun gelecek nesillere aktarılması olmalıdır.
Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatanımız uğruna fedakarca şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızı bir kez daha rahmetle, minnetle anıyor, saygılarımı sunuyorum.”

BAŞKAN AYDINER’DEN 10 KASIM MESAJI
Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner de 10 Kasım nedeniyle yayımladığı mesajında, “İstiklal mücadelemizin Başkomutanı, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 82. yıl dönümünde rahmetle ve saygıyla anıyorum İstiklal Savaşı’mızın şehitlerine rahmet diliyorum” ifadelerini kullandı.

Tarih: 10 Kasım 2020 Salı    Hit: 4537

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol