20 Ocak 2020 Pazartesi   

Ümit ALBAYRAK / Gazeteci Yazar / Yiğitçe

BAŞARILAR BAYRAMPAŞASPOR

 

GEÇTİĞİMİZ sezon 3. Lig’e düşen Bayrampaşaspor yeni sezona yepyeni umutlarla giriyor.
1959 yılında kurulan ve Türk futboluna sayısız oyuncu kazandıran kırmızı-yeşilliler, zaman zaman yanlış yönetimler sonucu kötü günler geçirdi. Hatta Amatör Lig’e dahi düştü. Ama esas Bayrampaşasporlular, kırmızı-yeşil renklere gönül verenler amatörde dahi olsa takımlarına sonuna kadar destek verdiler.
Bayrampaşaspor, yeni sezona yeni bir yönetim kurulu oluşturarak, yeni teknik kadro ve 3-4 sözleşmesi devam eden futbolcu haricinde yepyeni bir kadroyla giriyor.
Cengiz Günaydın başkanlığındaki ve Bülent Yenihayat yönetimindeki Bayrampaşaspor’un yeni transferlerinin bir çoğu 2. Lig tecrübesine sahip ve 3. Lig’in çok üstünde oyuncular. Bu futbolcuların yanı sıra başarıya aç, genç ve gelecek vaat eden yeni futbolcular da takıma kazandırıldı.
Üç aşamalı kamp ile lige hazırlanan kırmızı-yeşilli takım sezon başlayana kadar hazır hale gelmek için çalışmalarını sürdürüyor.
3. Lig 3. Grup’ta mücadele edecek Bayrampaşaspor ilk hafta Malatya Yeşilyurt Belediyespor ile deplasmanda karşılaşacak. Kırmızı-yeşilli takım ligin ilkyarısında son 3 haftasındaki maçlarını ikisi aynı şehir takımları olduğu için İstanbul’da yapacak. İkinci devredeki son 2 karşılaşmasını da İstanbul takımlarıyla yapacak olması 2. Lig yolunda büyük avantaj. İşin bir diğer ilginç yanı 3. Lig’e yeni yükselen beş takım 3. Lig 3. Grup’ta bulunuyor. Malatya Yeşilyurt Belediyespor, 1954 Kelkit Belediyespor, Yozgat 1959 FK, Somaspor ve Modafenspor profesyonelliğe yükselerek grupta mücadele edecek.
Bayrampaşaspor yeni sezona yepyeni umutlarla ve iddialı bir şekilde girerken, hedefini 2. Lig’e çıkmak olarak belirledi. Kırmızı-yeşillilerin 3. Lig 3. Grup’taki rakiplerine baktığımızda büyük bir sürpriz olmazsa yarışın beş takım arasında geçeceği öngörülüyor. Grupta Bayrampaşaspor ile birlikte Nevşehir, Diyarbekir, Nazilli ve Osmaniye grubun en iddialı takımları olarak gösteriliyor.
Ancak bu demek değil ki gruptaki diğer takımlar çantada keklik. Eğer rakipleri hafife alırsan avlanan sen olursun. Bayrampaşaspor Başkanı Cengiz Günaydın, “Hiçbir rakibi hafife almayacağız. Hiçbir rakibi de gözümüzde büyütmeyeceğiz. Ancak hedefimiz mutlaka 2. Lig’e çıkmak. Daha sonra da takıma birkaç takviye yaparak 1. Lig’e yükselmek” diyerek olaya hem gerçekçi bakıyor hem de çok iddialı olduklarını söylüyor.
Lig başlayınca belki sezon içinde inişler-çıkışlar olacaktır. Ancak Bayrampaşaspor’un bu sezonki amacı play-off değil, şampiyon olarak 2. Lig’e çıkmak. Bunun bir yolu iyi takım olmaktan geçiyor. Şu unutulmamalı ki yetenekli futbolcular maçı kazandırır ama takım oyunu şampiyonluğu getirir. 
Bayrampaşaspor’un en etkili özelliklerinden biri de taraftarıdır. Kazanılan galibiyetin mimarları futbolcular olacaktır. Ancak buna ortam hazırlayacak olan da taraftardır. 
Unutmamalıyız ki birlik olursak tek yumruk olur, daha güçlü oluruz. 
Birlik ve beraberlik ortamı Bayrampaşaspor’u başarıya götürür. 
Yeni sezonda, yeni yönetim kuruluyla, yenilenen kadrosuyla mücadele edecek Bayrampaşaspor’a başarılar diliyorum.

Tarih: 19 Ağustos 2019 Pazartesi    Hit: 800
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol