23 Ekim 2020 Cuma   

AZERBAYCAN’A BOSNA SANCAK DESTEĞİ

AZERBAYCAN’A BOSNA SANCAK DESTEĞİ
 

Türkiye Bosna Sancak Külltür ve Yardımlaşma Derneği’nden Azerbaycan’a destek.
27 Eylül’de Ermenistan’ın Dağlık Karabağ’a saldırısının ardından bir açıklama yaparak Azerbaycan’ın yanında olduklarını açıklayan Türkiye Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği, dernek binasına Türkiye ve Azerbaycan bayraklarını asarak “İki ülke tek millet” mesajını verdi.
27 Eylül günü Ermenistan’ın Dağlık Karabağ’a ilk saldırısının ardından “Biz, Bir Millet; İki Devletiz. Can Azerbaycan seninleyiz” açıklamasını yapan Türkiye Bosna Sancak Derneği, “Azerbaycan’ın yanında iki ülke. Türkiye ve Bosna Hersek. Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Şefik Caferoviç ile ülkedeki en büyük Boşnak partisi konumundaki Demokratik Eylem Partisinin (SDA) Genel Başkanı Bakir İzetbegoviç, Azerbaycan'a destek mesajı gönderdi” açıklamasını yaptı.
Türkiye Bosna Sancak Külltür ve Yardımlaşma Derneği daha sonra ise Yıldırım Mahallesi’nde bulunan dernek binasının dış cephesine Türkiye ve Azerbaycan bayrakları asarak dost ve kardeş ülkenin yanında olduklarının açıklamasını yaptı. Türkiye Bosna Sancak Derneği’nden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı, “27 yıldır Ermenistan işgalinde bulunan Karabağ'ı geri almak için kahramanca savaşan Azerbaycan ordusuna desteğimizi, dernek binamıza iki kardeş ülkenin bayraklarını asarak gösteriyoruz. Dualarımız Azerbaycanlı kardeşlerimizle...Can Azerbaycan”

Tarih: 08 Ekim 2020 Perşembe    Hit: 4526

Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol