28 Ekim 2020 Çarşamba   

AYDIN, GAZETECİLERLE BULUŞTU

AYDIN, GAZETECİLERLE BULUŞTU
 

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, Eyüpsultan ve çevre ilçelerde yayın yapan yerel basın temsilcileriyle kahvaltıda bir araya geldi.
Eyüpsultan Ensari Konağı’nda gerçekleştirilen kahvaltıda yerel basının sorunlarının yanı sıra ilçe gündemi ve yaklaşan yerel seçimler gibi konular da ele alındı.
Kahvaltı sonrası açıklamalarda bulunan Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, her sabah gazeteleri okuyarak güne başladığını belirtti. İnternet gazeteciliğinin yazılı basın için bir tehdit oluşturmadığını savunan Başkan Aydın, gazeteciliğin ölmeyecek bir meslek olduğunun altını çizdi.
Her sektörde olduğu gibi basında da gözle görülür değişiklikler olduğunu kaydeden Başkan Aydın, “Önemli olan değişimin dinamiklerini yakalamak.” ifadesine yer verdi.
Geçmişte muhabir ve editör olarak görev yaptığını dile getiren Başkan Aydın, haber metinlerinde tekrara düşülmemesi gerektiğini vurguladı.
Yerel basının ihmal edildiği görüşü üzerinde birleşen gazeteciler konuyla ilgili sitemlerini Başkan Aydın’a iletti. Gazetecilere hak veren Başkan Aydın, basın danışmanlarının olmayışından kaynaklanan iletişim kopukluğunu gidermek için böyle bir kahvaltı düzenlediklerini dile getirdi.
Bir gazetecinin Haliç’teki adaların ağaçlandırılması gerektiğiyle ilgili sorusuna ilişkin Başkan Aydın, şu açıklamalarda bulundu:
“Haliç’teki adalar göçmen kuşların durağı olduğu için bu bölgeye herhangi bir ağaçlandırma çalışması yapamayız. Fakat gazetecilerimiz isterse uygun bir yer bulup orayı gazeteciler hatıra ormanına çevirebiliriz.”
Yaklaşan yerel seçimlerle ilgili gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başkan Aydın, 4,5 yıldır görevde olduğunu belirterek, ilk günkü aşkla çalışmalarını sürdürdüklerini bildirdi. Mesai arkadaşlarıyla birlikte Eyüpsultan’a neler yapabiliriz düşüncesiyle hareket ettiklerini aktaran Başkan Aydın, “Hedefimiz Eyüpsultan’a en iyi hizmeti vermek. İlçemize hizmet ediyor olmaktan son derece memnunuz. Ayaklarımızı yere basarak ilerlemek istiyoruz.” diye konuştu.


Tarih: 02 Ekim 2018 Salı    Hit: 6612

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol