19 Haziran 2019 Çarşamba   

Naser ŞİMŞEK / İnşaat Mühendisi / Teknik Bakış

ATİLA BAŞKAN...

 

ZAMAN çok çabuk geçiyor. 2011 yılının 16 Mart’ında Atila Başkan Bayrampaşa’ya Belediye Başkanı oldu. O zamandan bu zamana geldik. Atila Başkan 2014 Mart’ında yapılan yerel seçimlerde güçlü rakibine karşı yaklaşık 20.000 oy farkı ile seçimin galibi oldu. 2019’un 31 Mart’ında yapılacak yerel seçimlerde AK Parti adına tekrardan Belediye Başkanı Adayı oldu.
Belediye Başkanlığı döneminde Bayrampaşa’da sayısız eserlere imzasını attı. Yarım kalmış, kangren olmuş projeleri çözdü. Yaklaşık 20 yıl inşaat halinde duran şu anda Baypark Hospital olarak hizmet veren binanın tüm problemlerini çözerek hizmete açtı. 
Yine Kocatepe Mahallesinde kaba inşaat halindeki problemli İmam Hatip Lisesi binasını yıkarak şuan Aliya İzetbegoviç Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak tekrar eğitime kazandırdı.
Kartaltepe ve Yıldırım mahalleleri sınırında yeralan bir zamanlar benzin istasyonu yapılmak istenen arazi ile Lunapark arazisini kamulaştırarak Bayrampaşa’ya kazandırdı. İmar planlaması yaparak altına otopark, üstüne cami, Selçuklu çeşmesi, saat kulesi, çocuk parkı ve yürüyüş yollarından oluşan dev bir proje yaptı.
2014 seçimlerinde Atila Başkan 2014-2019 döneminde Bayrampaşa’ya otoparklar yapan bir Belediye Başkanı olarak anılacağını söylemişti. Gerçekten de öyle oldu.
Yenidoğan Mahallesi Ulus Sokak’a zeminaltı otopark ve park, Bayrampaşa merkezdeki Atatürk Parkı’na 4 katlı zemin altı otopark, resmi bayramlarda yapılan tören alanı, meydan ve yeşil alan yaptı.
Altıntepsi Mahallesi’nde 7 binanın kamulaştırılması ile yeni bir cami, zemin altına 4 katlı otopark, üstüne yeni bir park alanı ile vatandaşın nefes alacağı bir yer haline getirdi.
Kocatepe Mahallesine Pazar Caddesi yanındaki alanın altına 5 katlı bir otopark ile üstüne de modern bir park ve yeşil alan kazandırdı.
Muratpaşa Mahallesi Dökümcüler Caddesinde bulunan Dr. Fazıl Küçük Park’ını yenileyerek altını 3 katlı zeminaltı otopark, üstünü de yeni bir park haline getirdi.
Sadece bunlar mı? Hayır....
Tuna Spor Kompleksi yanına yeni bir kapalı yüzme havuzu, Altıntepsi İtfaiye ve Hizmet Binası, Ulubatlı Hasan Cami önü kamulaştırma yapılarak meydan haline getirilmesi, Kadife Kavşağı ile İbrahimağa Caddesi arasına otobana yan yol yapılması projeleri, sadece şehircilik adına yaptığı bazı projeler olarak Bayrampaşamıza kazandırdı. Yapılan prestij caddeleri, yenilenen parklar, spor alanları, kazandırılan Kültür Merkezleri ile imzasını attı.
Durmak Yok Yola Devam Atila Başkan.

Tarih: 19 Şubat 2019 Salı    Hit: 2288
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol