09 Temmuz 2020 Perşembe   

ATEŞ’DEN AYDINER’E ZİYARET

ATEŞ’DEN AYDINER’E ZİYARET
 

Yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) salgınının ortaya çıkmasıyla birlikte dünya üzerinde tıbbı maske ve koruyucu kıyafet açısından büyük bir talep meydana gelirken, birçok ülke bu talebe hazırlıksız yakalandı ve sıkıntı yaşadı. Tekstil firmalarının hızlı hareket ederek üretimlerini bu yöne kaydırması Türkiye açısından önemli bir avantaj oluşturdu. Türkiye’nin bir çok ülkeye tıbbi maske ve koruyucu kıyafet yardımında bulunması da dikkatleri Türk tekstil piyasası üzerine çekti. 
İstanbul’un önemli tekstil merkezlerinden Bayrampaşa’da kurulan Bayrampaşa Tekstilci İş İnsanları Derneği (BATİAD) Başkanı Bekir Taner Ateş de salgın döneminde gerek sektör temsilcileri gerekse yerel yöneticilerle yaptığı görüşmelerle Türkiye ve Bayrampaşa’daki tekstil firmalarının geleceği konusunda fikir alış verişinde bulunuyor.
BATİAD Başkanı Bekir Taner Ateş, son olarak ise Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’i makamında ziyaret etti.
Aydıner ve Ateş’in yaptığı görüşmede, Türkiye ve dünyanın bir numaralı gündemi Kovid-19  hakkında değerlendirmelerde bulundular.
Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner ve BATİAD Başkanı Bekir Taner Ateş, kontrollü normalleşme sürecini ve tekstil piyasasında yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.

 

Tarih: 16 Haziran 2020 Salı    Hit: 8199

Fotoğraflar
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol