28 Ekim 2020 Çarşamba   

AT VE YAVRUSU KURTARILDI

AT VE YAVRUSU KURTARILDI
 

Eyüpsultan Göktürk Kılıncıgöl Sokak'ta dere yatağına düşen at ve yavrusu itfaiye ekiplerinin 1 saat süren operasyonuyla kurtarıldı.

Eyüpsultan Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğü'ne hayvanseverlerden gelen haber üzerine olay yerine giden İstanbul İtfaiyesi, Eyüpsultan Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri başarılı bir kurtarma operasyonunun ardından dere yatağına düşen at ve yavrusunu kurtardı.

Dere yatağına düşen at ve 1 haftalık yavrusunun itfaiye ekiplerince gövdesine çekme halatı bağlanmasının ardından vinç yardımıyla bulundukları bölgeden yukarı çekilerek kurtarıldı. Başarılı geçen kurtarma operasyonu sonrası hayvanseverler ekipleri tebrik ederken, annesinin yanından bir an olsun ayrılmayan tayın mutluluğu ise görülmeye değerdi. Atın sahibi Ersin Tırpancı ise atlarını kısa sürede kurtaran itfaiye ekibine ve belediye personeline teşekkür ederek, atlarını teslim aldı.

Olay sonrası Eyüpsultan Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğü ekipleri ise at ve yavrusunu sağlık kontrolünden geçirdiler.

Tarih: 22 Haziran 2020 Pazartesi    Hit: 5601

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol