21 Mayıs 2024 Salı   

Mustafa HATİPLER / Prof. Dr. / Rumeli Mektupları

ASLAN GÖZÜNÜ AÇTI

 

Yazıma Paşavizyon’un 15. yılını tebrik ederek başlamak istiyorum. Yerel basın alanında 15 yıl düzenli çıkan bir gazete olmak kolay bir iş değil. Tebrik eder ve daha nice 15 yıllar dilerim...
Gelelim yazımıza:
Bilir misiniz, dünyanın en zor avcılığı aslan yavrusunu yuvasından çalmaktır. Çok zordur. Çünkü aslanın yuvasından yavrusunu çalmak kolay iş değildir. Bu iş zordur ama avcılar bunu başarmaktadır.
Nasıl mı?
Şöyle:
Avcılar aslanı takip eder yuvasında olmadığı bir anda yuvadan bütün yavru aslanları çalar. Aslan, kendisine haber ulaşınca avcıların peşine düşer. Tam yakalamak üzereyken avcılar çaldıkları yavru aslanlardan birini  usulca yere bırakırlar. Aslan o yavruyu alır ve gerisin geri dönerek onu yuvaya bırakır tekrar avcıların peşine düşer. Avcılar bir hayli uzaklaşmıştır. Aslan 2. kez yaklaştığında, avcılar, bir yavru daha bırakırlar. Aslan onu da alır ve yuvasına koymak üzere gerisin geri koşar.    
Aslan 2. yavruyu yuvaya bırakıp avcıların peşine düşse de  bu arada avcılar çok uzaklaşmış olduklarından aslan da onları bulamaz. Böylelikle 2 yavru verilir ama 3-4 yavru kaçırılmış olur.
Bu ülke insanı işte bu hikayedeki aslan gibi harcanmış ve tıpkı onun yavrularını kaybettiği gibi nesillerini ve değerlerini kaybetmiştir.
Son 150 yıllık geçmişimizde bu kaybetmeyi durdurmaya çalışan herkese her türlü yalan yafta ve iftiralarla saldırılmıştır. Bunun son dönem örnekleri olarak rahmetli Adnan Menderes, Turgut Özal ve Necmettin Erbakan Hocadır. Şimdilerde Erbakan hocaya methiyeler düzenler, güç ve kudret sahibi iken onu etkisizleştirnek için çırpınmışlardır. Hatta etkisizleştirmek adına akla ve insafa sığmayan yalan ve iftiralarla saldırmışlardır. Benzer durumlar rahmetli Özal ve rahmetli Menderes için de yapılmıştır. Menderes’in idam edilmesi de bu insanlık suçunun zirvesidir. Yassıada mahkemeleri baştan sona bir hukuk skandalıdır. Şimdilerde adalet için peşrev çekenlerin ağababaları Yassıada mahkemelerine talimat verenlerdir. Şimdi adalet havariliğine soyunanların ağababaları Menderes’e yapılan bütün zulümlerin sahibi ve ortağıdır.
Şimdi yafta, yalan ve iftira ile yoketme yıpratma sırası sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a gelmiştir.
Çünkü Erdoğan, İHA, SİHA, Kızılelma, Milgem vb. ile bağımsızlığımızı kallavileştirmiş, bölgede ve küreselde önemli bir güç olmuş ve 40 yıllık derdimiz olan PKK'yı bitirme noktasına itmiştir. Bu da yetmemiş rahmetli Erbakan Hocayı terletenlerden bunun hesabını sormuştur. İşte 14 Mayıs seçimi bu hesaplaşmanın adıdır.
Son söz şudur: Menderes'i astınız, Özal'ı zehirlediniz ama Erdoğan'a gücünüz yetmeyecektir. Çünkü Aslan gözünü açtı artık. Masaların altılısı değil  onaltılısı olsa fark etmez.

Tarih: 15 Mart 2023 Çarşamba    Hit: 1050
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol