17 Ocak 2021 Pazar   

AMATÖRLER SESİNİ ERDOĞAN’A DUYURDU

AMATÖRLER SESİNİ ERDOĞAN’A DUYURDU
 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni tip koronavirüsten dolayı yaklaşık 10 aydır oynanmayan amatör futbol liglerinde top koşturan oyuncuların sorunlarını dinledi.
Ankara'daki Geleneksel Sporlar Gençlik ve Spor Kulübü Tesisi açılışı töreni öncesi kendisiyle konuşmak isteyen amatör sporcularla bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, pandemiden dolayı maçların 10 aydır oynanmadığını belirterek, "Bunu inceleteyim, bakalım. Kendim 16 sene amatör futbol oynadım. Bir bakalım herhangi bir sıkıntı yoksa önünü açarız." ifadelerini kullandı.

AMATÖR SPORCULAR: ÇOK ŞÜKÜR SESİMİZİ DUYURDUK
Bu durumun sadece Ankara için mi geçerli olduğunu, diğer yerlerde olup olmadığını soran Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bir sporcu, "Biz Türkiye genelinden geldik. Ardahan'dan Edirne... Şu anda bütün futbolcu kardeşlerimiz, size sesimizi duyurmak için dualarla geldik, çok şükür sesimizi duyurduk" diye cevap verdi. 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra amatör futbolcularla ilgilenilmesi talimatını verdi.

GELENEKSEL SPORLAR GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ TESİSİ AÇILDI
Geleneksel Sporlar Gençlik ve Spor Kulübü Tesisi’nin açılışını gerçekleştiren Cumhurbaşkanı
Erdoğan, törende yaptığı konuşmada ise "Geleneksel sporlarımızın tekrar canlanması bizi memnun ediyor. Buna sahip çıkmak boynumuzun borcudur. Tarih, kültür, medeniyet yoksunu düşmanı kişiler çıktı. Aynı zihniyet bu tesisi de eleştirecektir. Varsın eleştirsinler. Biz işimize bakalım. Kökü olmayanların akıbeti esen her rüzgarın önünde sürüklenip gitmektir. Biz köklerimize sahip çıkarak maziden atiye güçlü bir köprü kurmanın gayreti içindeyiz" ifadelerini kullandı.

 

Tarih: 12 Ocak 2021 Salı    Hit: 2014

Fotoğraflar
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol