23 Ekim 2020 Cuma   

ALTINTEPSİ’DE TABELA OPERASYONU!

ALTINTEPSİ’DE TABELA OPERASYONU!
 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) Altıntepsi’de yaptırmış olduğu tesislerde tepki çeken tabela operasyonu yaşandı!
Altıntepsi Mahallesi’nde geçmiş İBB döneminde temeli atılan ve mevcut yönetim tarafından bitirilen ve içerisinde Altıntepsi Spor Kulübü, yeraltı otoparkı ve Şehit Astsubay Esma Çevik Parkı’nın bulunduğu tesislerde Bayrampaşa Belediyesi’nin yapmış olduğu Şehit Astsubay Esma Çevik Parkı tabelası sökülerek yerine İBB’nin yaptırmış olduğu tabela konuldu.
Ancak bu olayın İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nin tesisleri incelemeye gelmeden hemen önce apar topar yapılması tepki çekti.
AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Ersin Saçlı da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Şapkadan tavşan çıkardılar. CHP’li İBB Başkanı geliyor diye Bayrampaşa Belediyemize ait tabelayı söküp İBB tabelasını astılar, büyük başarı” ifadelerini kullandı. Bayrampaşa Belediyesi yetkilileri de İBB’nin tabelayı kendilerine haber vermeden değiştirdiğini açıkladı.
İsminin açıklanmasını istemeyen Altıntepsi Mahallesi'nde yaşayan bir vatandaş Paşavizyon Gazetesi'ne, “İBB’nin tabelası çok küçük. Şehidimizin isminin tabelada görkemli bir şekilde yazılmasını istiyoruz. Tabelayı çok daha önceden sökseydiler belki bu kadar tepki çekmezdi. Tesisleri İBB yapsa da parkın temizliğini hep Bayrampaşa Belediyesi personeli yapıyordu. Bizim en çok üzüldüğümüz olay yeni tabelada şehidimizin isminin küçük yazılması ve hayat hikayesinin olmaması” açıklamasını yaptı.
Aynı tesisler geçtiğimiz ay da iki parti arasında yapımı ile ilgili açıklamalar nedeniyle polemik konusu olmuştu.

Tarih: 16 Ekim 2020 Cuma    Hit: 6188

Fotoğraflar
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol