23 Ağustos 2019 Cuma   

ALTAN: BİRLİKTE BAŞARALIM

ALTAN: BİRLİKTE BAŞARALIM
 

31 Mart 2019’da yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimleri’nde belediye başkanlığına hazırlanan AK Parti Sultangazi Belediye Başkan Aday Adayı Ramazan Altan, bir yandan siyasi çalışmalarına devam ederken diğer yandan da halkın sorunlarına yönelik çözüm projelerini anlatmaya devam ediyor.

AK Parti Sultangazi Belediye Başkan Aday Adayı Gazeteci-Yazar Ramazan Altan düzenlediği  kahvaltılı programda meslektaşlarıyla bir araya geldi. Aday adaylığı süreciyle ilgili bilgilendirmelerde bulunan Altan, meslektaşlarıyla seçilmesi halinde  gerçekleştireceği projeleri paylaştı. İlk etapta ilçenin gelişmesiyle ilgili 40 projesi olduğunu ifade eden Altan, görevin kendisine verilmesi halinde hizmet edecek ekibinin hazır olduğunu sözlerine ekledi.

Sıradan bir aday adayı olarak yola çıkmadığını ifade eden Altan, görevin kendilerine verilmesi halinde Sultangazi’nin kendi dinamikleriyle birlikte yapacakları hizmetlerle Sultangazi Belediyesi’nin Türkiye’de model alınacağını iddia etti. AK Parti belediyelerinde görev yapan veya aday adaylarının birbirlerine rakip değil, birer alternatif olduğunu kaydeden Altan, “Biz, daha iyi hizmet edeceğimiz inancıyla yola çıktık. İnşallah Sultangazi halkıyla birlikte başaracağız” dedi.

GÜLER YÜZLÜ BELEDİYECİLİK
Ramazan Altan bugün düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında gerçekleştirmek için yola çıktığı projelerinden bahsetti. Altan, “Belediyemize gelen bütün vatandaşlar güler yüzle karşılanacak. Her vatandaşımıza çay ikramında bulunulacağı belediyemizin her katında dilek ve şikâyet kutuları görünür yerlerde olacak. Belediyenin tüm birimlerinde israf engellenecek ve gelirler şehrin sosyal ve kültürel olarak gelişmesine harcanacak” diye konuştu.

AK Parti Sultangazi Belediye Başkan Aday Adayı Ramazan Altan göreve gelmesi halinde uygulayacağı projeleri ise şu başlıklar halinde anlattı:

15 BİN KİŞİLİK İLÇE STADYUMU
550 bin kişinin yaşadığı ve yaklaşık 200 bin genç nüfusun olduğu Sultangazi’ye 15 bin kişilik stadyum yapacağız. Haftanın her günü hizmet verecek stadı Habibler ya da Yayla Mahallesi’ne yapacağız. Stadyumdan başta Sultangazi’deki amatör futbol takımları olmak üzere birçok profesyonel takım faydalanabilecek. Çevresine de misafir takımlar için konaklama tesisleri de yapılacak. Komplekste basketbol, mini golf sahaları, yüzme havuzu ve yürüyüş parkurları da bulunacak. Stadın alt katlarını Store Ofisler, Otopark, Fitness Salonları yapılacak.

GÖL MANZARALI TELEFERİK
Sultangazi Kent Ormanları içerisinde yer alan Alibey Barajı üzerinden vatandaşları Teleferikle Eyüp Kemerburgaz’a taşıyacak teleferik sistemi projesi yapacağız. Eşsiz göl ve doğal manzarası ile birlikte muhteşem görüntüsünü halka doyasıya yaşatmayı arzu ediyoruz. Doğal ortamı ve yeşili ile kendine hayran bırakan Alibeyköy Barajı’nda halka yönelik su sporları, sal ve tekne gezintileri düzenleyeceğiz.

RUHSAT HARCINA ADİL ÖDEME
Yatırımcı işyeri açtığı zaman ruhsat harcı metrekare hesabı olacak. Eğer  esnafımız aynı özellikteki işyerini başka bir yere taşırsa ruhsat ücreti ödemeyecek. Boşalttığı işyerini devrederse, devralan kişi, eski ruhsat kullanım tarihi bitene kadar belediyemize hiçbir ücret ödemeyecek. Bu şekilde ruhsat ücretlendirmelerine adalet gelmiş olacak.

PARKLAR STK’LARA TAHSİS EDİLECEK
Sultangazi’nin her mahallesinde bulunan parklarımız o mahallenin en etkin il derneklerine tahsis edilecek. Böylece hem parklar korunmuş olacak hem de parklara gelen halkımız güvende olacak. Parklarda yapılacak yöresel etkinliklerle vatandaşlarımızın kaynaşması sağlanacak.

HANIMLARA İSTİHDAM OFİSLERİ
Hanımların istihdama katkılarını arttırmak ve aile bütçelerine katkıda bulunmaları için Halk Eğitimi Merkezleri ve İSMEK’ler de öğrenerek ürettikleri el emeği, göz nuru ürünlerini sergileyerek satmaları için  ücretsiz olarak yararlanacakları satış ofisleri kuracağız.

SPOR KULÜPLERİNE SOSYAL TESİS
İlçemizdeki amatör spor kulüplerini ekonomik açıdan rahatlatmak, nitelikli milli ve manevî değerlerle donatılmış  gençler yetiştirmelerine katkı sağlamak  için kent ormanlarının farklı alanlarında sosyal tesisler inşa ederek gelirlerini onların istifadesine sunacağız.

ÖĞRENCİLERE EĞİTİM DESTEĞİ
İlçemizde ikamet eden, il dışında ve ilçede okuyan toplamda 3 bin ilk, orta, lise ve üniversite öğrencilerimize eğitim desteğinde bulunacağız. Daha çok başarılı, yetim, şehit, gazi ve ihtiyaç sahibi ailelerden seçilecek kişilerin yararlanacağı yardımlardan özel yetenekli öğrencilerin bütün eğitim masrafları belediyemiz tarafından karşılanacak.

HER OKULA OTOPARK
Sultangazi’deki bütün okulları vatandaşlar saat 19.30’dan 07.00’ye kadar cüzi fiyatlarla otopark olarak kullanacak. Buradan elde edilecek gelirlerin yarısı okulların ihtiyacı için diğer yarısı da oluşturulacak bir fonla ihtiyaç sahibi insanların istifadesine sunulacak.

AKILLI SOKAKLAR PROJESİ
Ana arterlere yakın olan ve işlek sokaklara Akıllı Otoparklar yapılacak. Araçların sokağa giriş ve çıkışlarında plaka okuma sistemi devreye girecek hiçbir bekleme olmayacak. Aynı sokağa gelecek olan misafirler önceden plakalarını ilgili kişiye vermeleri halinde hizmetten faydalanacak. Abone sistemiyle çalışan Akıllı sokaklarda özel park güvenlik görevlisi olacak. Bu sistem sokak sakinlerinin büyük bir çoğunluğunun istemesiyle devreye girecek.

BİLİM VADİSİ PROJESİ
Sultangazi’deki başarılı mucit öğrenciler başta olmak üzere genç yaşlı ayırt edilmeksizin herkesin hayallerini gerçekleştirmeleri için Bilim Vadisi kurulacak ve bütün ihtiyaçları belediyemiz tarafından karşılanacak.

FİZİK TEDAVİ MERKEZİ PROJESİ
İlçemizde ikamet eden engelli ve yatalak hastalarımız için 100 Yataklı Fizik Tedavi Merkezi kuracağız. Bu sayede halkımız hem tedavi için sıra beklemeyecek hem de başka ilçelere gitme zahmetinden kurtulmuş olacak.

SU EMEN ASFALT PROJESİ
Su Emen Asfalt, Hollanda’da başarılı bir şekilde hayata geçti. Bu proje Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde de uygulanıyor. Göreve geldiğimizde aynı sistemi Sultangazi’de sel baskını yaşayan evlerin bulunduğu sokaklarda uygulayacağız. Bu asfaltı ilk olarak İsmetpaşa, Sultançiftliği, 50.Yıl, Esentepe, Yayla, Cebeci köyü, Habipler, Zübeyde ve Gazi Mahalleleri’nde uygulayacağız. Asfaltın en büyük özelliklerinden birinin tutkal olması, hızlıca yapılan işlem süreci içinde sünger vazifesi görme özelliği taşıması. Aşırı yağışta yağan yağmurları sünger içinden süzülerek direkt eve değil, asfaltın altındaki toprakla buluşacak ve bu sayede yağan yağmur suyunun evlere akması engellenecek.

MADDE BAĞIMLILIĞI TARİHE KARIŞACAK
Yaklaşık 150 bin gencimizin okuduğu Sultangazi’mizde maalesef madde bağımlılığı büyük bir hızla yayılıyor. Madde bağımlığını, oluşturacağımız 5 bin kişilik milli ve manevî değerlerle donatılmış gönüllü ordumuzla yeneceğiz.

HİBE PROJELERİ YAZMA MERKEZİ
Başta AB olmak üzere Kalkınma Ajansı, KOSGEB, İŞKUR, TUBİTAK, Spor Bakanlığı gibi kurumların vermiş olduğu hibelerden ilçemizi faydalandırmak için proje yazma merkezi kuracağız. İsteyen STK’lara ücretsiz olarak proje yazma ve takip etme desteği vereceğiz.

TEMİZ KALDIRIMLAR, RAHAT YAYALAR
İlçemizdeki yaya kaldırımlarının tamamı yayaların istifadesine sunulacak. Kaldırım işgaliyesi ödeyen esnaflarımızın yasal süreleri bitmesinin ardından yeni sözleşme yapılmayacak. Böylelikle hem yaya güvenliği sağlanmış olacak hem de trafik daha akıcı olacak.

ENGELSİZ HAYAT OFİSLERİ
Engelli vatandaşlarımızın yaşam standartlarını yükseltme ve günlük hayatlarını kolaylaştırmak için Engelsiz Hayat Ofisleri kuracağız. Bu ofisler bir yandan hayatı kolaylaştırırken diğer yandan da bireylerimizin özelliklerine göre iş taleplerini de karşılayacak. Çok amaçlı olarak düşünülen ofisler, engelli vatandaşlarımızın hoşça vakit geçirecekleri alan olarak tasarlanacak.

GENÇLERE EVLENME DESTEĞİ
Maddi sıkıntılardan dolayı evlenemeyen ihtiyaç sahibi gençlerimizin düğün masrafları belediyemiz tarafından karşılanacak. Mutlu bir yuva kurma hayalini sürekli ertelemek zorunda kalan gençlerimize sağlanacak destekle hayaller gerçeğe dönüşecek.

ULU ÇINARLAR KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ
Yaşlılarımıza sanatsal ve kültürel alanlarda hizmet verecek merkezimiz bireysel ve sınıfsal olarak tasarlanacak. Her türlü konforun sağlanacağı merkezde konuklarımıza günde 2 öğün ücretsiz yemek ikramında bulunulacak. Ulu çınarlarımızın istekleri doğrultusunda tasarlanacak olan komplekste revir ve yaşlılarımızın kişisel bakımları da ücretsiz olarak yapılacak. Aynı merkezden bir adette hanımlar için olacak.

RAMAZAN ALTAN KİMDİR?
1967 yılında Malatya ili Pütürge ilçesinde doğdu. 1972 yılında İstanbul’a yerleşti. Birçok mahalli futbol takımlarında oyuncu ve teknik direktör olarak görev aldı. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında kurucu ve yöneticilik yaptı. Ramazan Altan, yaklaşık 17 yıldır Sultangazi Cumhuriyet Mahallesi’nde basın ve yayıncılık alanında 3 internet sitesi ve 2 gazetesi ile hizmet veren Marmara Yayın Grubu’nda Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulunuyor. Sultangazi’de birçok derneğin kuruluşunda yer alan, başta Milli Gençlik Vakfı olmak üzere Sultangazi Platformu, Sultangazi Esnaf ve Sanatkarlar Derneği ile birlikte İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Derneği’nde Genel Başkanlık yapan Ramazan Altan, aynı zamanda Yeşilay Sultangazi Şube Başkanı olarak da hizmet veriyor. Ramazan Altan, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

Tarih: 30 Kasım 2018 Cuma    Hit: 1486

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol