09 Ağustos 2020 Pazar   

ALBAYRAK’TAN GENÇ İTFAİYECİLERE ZİYARET

ALBAYRAK’TAN GENÇ İTFAİYECİLERE ZİYARET
 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) İtfaiye Daire Başkanı Remzi Albayrak, Bayrampaşa’da bulunan Şehit Büyükelçi İsmail Erez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti.
İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) arasında imzalanan iş birliği protokolü çerçevesinde “İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği” programına ilişkin eğitimler veren Şehit Büyükelçi İsmail Erez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İBB İtfaiye Daire Başkanı Remzi Albayrak’ı ağırladı. 
“İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği” eğitimi çerçevesinde bugüne kadar öğrendiklerini İBB İtfaiye Daire Başkanı Remzi Albayrak ve beraberindeki heyete sergileyen öğrenciler, gerçeği aratmayan tatbikatlarda gösterdikleri performansla izleyenlerden tam not aldı.

ALBAYRAK, “İTFAİYECİLİK VE YANGIN GÜVENLİĞİ” EĞİTİMİNİN ÖNEMİNE DEĞİNDİ
Cevatpaşa Mahallesi’nde bulunan Şehit Büyükelçi İsmail Erez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde “İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği” eğitimi alan öğrencilerin yaptığı çalışmaları takip eden İBB İtfaiye Daire Başkanı Remzi Albayrak, ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada, “Şehit Büyükelçi İsmail Erez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde ‘İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği’ eğitimi alan öğrencilerimizi ziyaret ederek, geleceğin itfaiyecilerinin çalışmalarını yerinde izleme imkânı bulduk. Gençlere meslek kazandırma ve olası durumlarda bilinçli hareket etmelerini sağlayacak olan bu iş birliğinde emeği geçen herkesi kutluyorum.” dedi.
Ziyaret, Şehit Büyükelçi İsmail Erez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Cemalettin Koçak’ın, İBB İtfaiye Daire Başkanı Remzi Albayrak’a plaket vermesinin ardından son buldu.

ÖĞRENCİLER TEORİK VE PRATİK BİLGİLER ALIYOR
Şehit Büyükelçi İsmail Erez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde “İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği” programı kapsamında konunun uzmanı eğitmenler ve konuya ilişkin uygulama alanlarında eğitim gören öğrenciler, 10. Sınıfta itfaiyecilik mesleğini tanımaya yönelik teorik dersler görürken, 11 ve 12. Sınıfta ise itfaiyecilik mesleğine dair konuları uygulamalı olarak İstanbul Büyükşehir İtfaiye Eğitim Merkezi’nde (İBİTEM) 4 öğretmen ve 9 itfaiye eğitmeni eşliğinde alıyorlar. 

İTFAİYECİLİK VE YANGIN GÜVENLİĞİ EĞİTİMİNİN AMACI
“İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği” programı; kamu, özel kurum ve kuruluşlar ile her türlü yapı, bina, tesis ve işletmelerin tasarımı, yapımı, işletimi, bakımı ve kullanımı aşamalarında, herhangi bir şekilde çıkan yangının can ve mal kaybını en aza indirerek söndürülmesini sağlayan, yangının öncesinde ve sonrasında alınacak tedbirler ile organizasyon, eğitim ve denetimini üstlenebilecek yetenekte "itfaiyecilik ve yangın güvenliği teknisyeni" yetiştirmek amacıyla hazırlanıyor.

Tarih: 10 Ocak 2020 Cuma    Hit: 1465

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol