28 Mayıs 2020 Perşembe   

ALBAYRAK GÖREVE BAŞLAMAYA HAZIR

ALBAYRAK GÖREVE BAŞLAMAYA HAZIR
 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından İtfaiye Daire Başkanlığına atanan CHP Bayrampaşa Belediye Başkan Adayı Remzi Albayrak, Paşavizyon gazetesine atamasına ilişkin açıklamalarda bulundu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun atadığı ilk siyasi isim olmasıyla öne çıkan İtfaiye Daire Başkanı Remzi Albayrak, görevin kendisine tebliğ edildiğini, güvenlik soruşturmasının ardından yeni görevine resmen başlayacağını duyurdu.
İtfaiye Daire Başkanlığının Merkez İtfaiye Müdürlüğü, Avrupa Yakası İtfaiye Müdürlüğü, Anadolu Yakası İtfaiye Müdürlüğü, Acil Yardım ve Can Kurtarma Müdürlüğü ile Afet Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü (AKOM) olmak üzere 5 müdürlükten oluştuğunu belirten Remzi Albayrak, yıllık bütçelerinin 450 milyon lira olduğunu söyledi. 122 istasyonda 830 hizmet aracının bulunduğunu belirten Albayrak, İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı birimlerde 4 bin 600 personelin çalıştığını kaydetti.
İtfaiye istasyonlarının barındırdıkları araç tipi ve personel sayısına göre grup amirliği ya da müfreze adı aldığını belirten Remzi Albayrak, itfaiye erlerinin Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın (KPSS) ardından yapılan mülakatlar ve eğitimler sonucunda işe alındığını ve personelin ihtisas sahibi olduğunun altını çizdi.
Albayrak yaptığı açıklamada, “Türkiye'de ilk yangın söndürme örgütü 25 Ekim 1714 yılında Dergah-ı Ali Tulumbacı Ocağı olarak kuruldu. Cumhuriyet dönemiyle birlikte yangın söndürme görevi 25 Eylül 1923 tarihinde belediye hizmeti olarak kabul edildi. 305 yıllık bir geçmişi olan İtfaiye teşkilatı gibi çok önemli bir göreve beni layık gören İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’na teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

REMZİ ALBAYRAK KİMDİR?
1964 yılında eski Yugoslavya’nın Sancak bölgesinde doğan Remzi Albayrak, 1969 yılında Türkiye’ye göç etti. Sırasıyla Şehit Kamil Balkan İlkokulu, Oğuzhan Ortaokulu, Kuleli Askeri Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı’nı bitirdi. Remzi Albayrak, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin çeşitli birlik ve kurumlarında görev alırken, 2010 yılında Albay rütbesiyle emekli oldu.
Askerlik hayatı boyunca Bosna-Hersek’teki savaşta NATO (SFOR) karargahında, Almanya’nın Heidelberg şehrinde bulunan 7. Amerikan Ordusu’nda  (LANDCENT) ABD’nin San Antonio şehrindeki Lackland Air Forse Base’de yurtdışı görevleri icra etti.
İstanbul Üniversitesi’nde Türkçe’nin Yabancı Dil Olarak Eğitimi, Beykent Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler ile Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanlarında toplam üç yüksek lisans çalışması yaptı. İstanbul Üniversitesi’nde ise İngiliz Dili Eğitimi alanında doktora çalışmasına devam etti. 2017 yılında CHP Bayrampaşa İlçe Başkanı seçilen Remzi Albayrak, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Bayrampaşa Belediyesine CHP’den aday oldu.
Evli ve dört çocuk sahibi olan Remzi Albayrak, iyi seviyede İngilizce, Boşnakça, Sırpça ve Hırvatça bilmektedir.

 

Haber: Cemil Sağlam

Tarih: 18 Eylül 2019 Çarşamba    Hit: 1519

Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol