09 Ağustos 2022 Salı   

AKVARYUM YENİLENİYOR

AKVARYUM YENİLENİYOR
 

* CEMİL SAĞLAM

Bayrampaşa’nın merkezinde bulunan ve 2017 yılından itibaren mobilya sektörünün temsilcilerini tek çatı altında toplayan Akvaryum Mobilyacılar Çarşısı yenilenen yüzüyle tekrar cazip bir merkez galine gelmek istiyor.

• Bünyesinde değerli markalar barındıran, kaliteli tasarımları ve çağdaş mobilya tarzı ile beğeni toplayan, özgün konsepti ile fark yaratan Akvaryum Mobilyacılar Çarşısı Genel Müdürlüğüne Murat Cenğer getirildi.
Akvaryum Mobilyacılar Çarşısı Genel Müdürü Murat Cenğer, Paşaviyon’a yaptığı açıklamada, “Çok kısa sürede buranın yine eskisi gibi cazibe merkezi haline gelmesi için yoğun bir şekilde geceli-güdüzlü çalışıyoruz” dedi.

BURASI BAYRAMPAŞA’NIN EN
KIYMETLİ YERİ
1971 yılında Giresun’da doğan Murat Cenğer, 45 yıldan beri Bayrampaşa’da yaşıyor. Yıldırım Mahallesi’nde ikamet eden ve uzun yıllardır Stil danışmanlığı ve kuaförlük yapan Cenğer, 13 yıldan beri de  Akvaryum Mobilyacılar Çarşısı’nda firmasının bulunduğunu belirterek, “Şu anda stil danışmanlığı ve kuaförlük işini yeğenim Mahmut Cenğer yapıyor. Ben aynı zamanda 28 Giresunlular Derneği Başkanlığı da yapıyorum. Akvaryum’u yaklaşık 18 yıl önce AVM olarak açıldığından beri biliyorum. 5 yıl önce mobilyacılar çarşısına dönüştürüldükten sonra bazı aksilikler oldu. Burası bir boşalma sürecine girdi. Yakın zamanda buranın sahibi Dalkıran Ailesi ile birlikte ‘Burayı nasıl eski haline getirebiliriz’ diye görüşmelerimiz oldu. Dalkıran ailesi doluluk oranı yüzde 50’ye kadar düşen çarşıyı kapatma fikrini dahi düşünüyordu. ’Burası Bayrampaşa’nın en kıymetli yeri. Burayı tekrar cazip bir hale getirebiliriz’ dedim. Yaşar Dalkıran beye nasıl yapabileceğimizi anlattım. Yaşar bey de sağ olsun hakkımda olumlu referanslar almış. Bu sürece başlamadan önce gerek çarşı esnafı, gerek sektör temsilcileriyle, gerekse Dalkıran ailesiyle uzun süreli toplantılar yaptık. 1 Haziran’da resmen göreve başladım. Vatandaşların kafasında oluşturulan olumsuz algıyı silmek için yola çıktık” diye konuştu.

3. VE 4. KATLARI YENİDEN
DOLDURMAK İSTİYORUZ
Göreve geldiğinde öncelikli olarak çarşı içerisinde gördüğü sıkıntıları çözüme kavuşturduklarını belirten Murat Cenğer, şuan ise boş olan 3. ve 4. katları, firmalara kiralayarak Akvaryum Mobilyacılar Çarşısı’nı yeniden canlandırmak istediklerini söyledi.
Çarşı içindeki gözle görülen eksikleri giderdiklerini, temizlik ve güvenlik personeli sayısını arttırdıklarını belirten Cenğer, “Dış cephemizi yenileyeceğiz. Çarşının yüzde 50’si maalesef boş. 3. ve 4. katları tamamen doldurmak istiyoruz. Reklama daha çok yöneleceğiz. Bayrampaşa’daki 11 mahalleye afişleme yapacağız. İBB ile de özellikle köprü ayaklarına reklam vermek için görüşmeler yapıyorum. Bizim ilk amacımız buranın Mobilyacılar Çarşısı olarak devam etmesi. Çarşımızda bulunan firmaların şu anda yüzde 60’ı mobilyacı. Boş olan dükkanlara gelecek olan talebe görede durum değerlendirmesi yapacağız. Hedefimiz boş olan dükkanlarımızı tamamen doldurmak” diye konuştu.

REKLAMA ÇOK ÖNEM VERECEĞİZ
Çarşı’nın bazı kötü niyetli kişiler tarafından “Kapanacak” algısı oluşturulduğunu beliren Murat Cenğer, “Biz bu algıları yıkmak için geldik. Firmaların ürün kalitesi, müşteriye tutumu gibi önemli konuları göz ardı edemeyiz. Vatandaş daha önce 2-3 kez gelmiş ama olumsuz bir olay başına gelince küsmüş, çevresini de etkilemiş. Firmalardan arkasında duramayacakları malları satmamasını istedik. Her kattaki firmalardan temsilciler oluşturduk. Böylece en ufak sorunda yönetim olarak devreye biz giriyoruz. Firmalar ile vatandaşlar arasında daha sağlıklı bir iletişim kuruyoruz. İnsanlar burada bir şeyler değiştiğini görüyor.
Bize önce Bayrampaşalıların sahip çıkmasını istiyoruz. Bayrampaşa halkının aradığı her şey çarşımızda. Yeter ki ihtiyaç duydukları şeyleri uzakta aramasınlar, çarşımızı ziyaret etsinler. Akvaryum Mobilyacılar Çarşısı yenilenen yüzüyle ve yönetim anlayışıyla çok kısa sürede fark edilecek. Çarşımızda gerek özel kampanyalar gerekse çeşitli etkinlikler düzenleyeceğiz. Burası sabah saat 10.00 ile akşam saat 21.00 arasında hizmet verecek ama daima canlı bir yer olacak” ifadelerini kullandı.

TÜRK LİRASI İLE KİRA ALAN
ENDER ÇARŞILARDAN BİRİYİZ
Akvaryum Mobilyacılar Çarşısı’ndan ayrılan bazı firmaların gittikleri başka yerlerden tekrar geri dönmek istediğini de beliren Murat Cenğer sözlerini şöyle tamamladı, “Buradan ayrılan bazı firmaların bir kısmı geri geldi. Bir kısmı da dönmek istiyor. Çünkü başka yerlerde kiralar oldukça yüksek ve dolar bazında. Bizde ise kiralar Türk Lirası. Döviz kurunun yüksek olduğu bir dönemde bizim gibi Türk Lirası ile hem de metrekaresi çok cazip fiyatlarla yerlerini kiraya veren çok az çarşı vardır. Akvaryum Mobilyacılar Çarşısı, mobilyadan, mutfak gereçlerine, beyaz eşyadan elektronik malzemelerine kadar birçok ürünü uygun fiyatla başta Bayrampaşalılar olmak üzere vatandaşlarla buluşturmaya devam edecek.”

Tarih: 23 Temmuz 2022 Cumartesi    Hit: 6721

Fotoğraflar
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol