27 Ekim 2020 Salı   

2. AMATÖR VE U19’A VİRÜS ENGELİ

2. AMATÖR VE U19’A VİRÜS ENGELİ
 

İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (İASKF), İstanbul 2. Amatör Lig ile U19 / 1. Ligi ve U19 / 2. Ligi’nin yeni tip koronavirüsle (Kovit-19) mücadele kapsamında sonlandırıldığını duyurdu. Tamamlanamayan liglere ilişkin küme düşme ve bir üst lige yükselme kararlarının ise Futbol İl Tertip Komiteleri tarafından verileceği bildirildi. 


TFF İSTANBUL’DAN RESMİ AÇIKLAMA GELDİ
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) İstanbul İl Temsilciliği’nin internet sitesinden yayımlanan bildiride, “Bir süredir ülkemizde olduğu gibi tüm dünyada etkisini gösteren koronavirüs salgını sebebiyle tamamlanamayan liglerimizle ilgili erteleme kararları verilmiş ve salgının gidişatına göre kararların tüm kulüplerimizle paylaşılacağı bildirilmişti. Geldiğimiz son durum itibari ile ilimizde 1. Amatör Ligimiz sonuçlanmış, 2. Amatör Lig,  U19 Ligi 1. Küme ve 2. Kümelere ise ara verilmişti. Bu durumda 2. Amatör Lig ve U19 Liglerinin sonlandırılmasına, tamamlanmayan liglerle ilgili küme düşme ve yükselme kararlarının ise ASKF’nin bilgisi dâhilinde Futbol İl Tertip Komiteleri tarafından verileceğini bildirir, bazı sosyal medya hesaplarında, internet sitelerinde yer alan bilgi kirliliğine itibar edilmemesini önemle rica ederiz.” ifadelerine yer verildi.

SONLANDIRILAN LİGLERDEKİ BAYRAMPAŞA KULÜPLERİ
Yeni tip koronavirüsle (Kovit-19) mücadele kapsamında sonlandırılan İstanbul 2. Amatör Lig’de en son 8. hafta maçları, U19 1. Ligi’nde 11. hafta maçları U19 2. Ligi’nde ise 2. hafta maçları oynanmıştı. 

İstanbul 2. Amatör Lig’de Bayrampaşa’yı Gürzaferspor, Altınaslar ve Muratpaşaspor temsil ederken, U19 1. Ligi’nde ise Bayrampaşa Altıntepsi, Tunaspor, Bayrampaşa Demirspor, İstanbul Bafraspor ve Kartaltepespor, Bayrampaşa Teknikspor mücadele ediyordu. U19 / 2. Ligi’nde ise Muratpaşaspor, Yıldırımbosna, Gürzaferspor, Cevatpaşaspor, Terazidere, Bayrampaşa Doğanspor ve Altınaslar kulüpleri yer alıyordu.

BAYRAMPAŞA KULÜPLERİNİN LİGLERDEKİ SON DURUMU
İstanbul 2. Amatör Lig 7. Grup’ta yer alan Gürzaferspor, geride kalan 8 haftada topladığı 9 puanla 10 takımın yer aldığı grupta 7. sırada bulunuyordu. Yine aynı grupta yer alan Altınaslar ise 12 puanla 4. sıradaydı. 9. Grup’ta mücadele eden Muratpaşaspor ise 4 puan toplayarak 8. sırada kendine yer bulmuştu.

Bayrampaşa Altıntepsi, U19 / 1. Ligi 2. Grup’ta geride kalan 11 haftada topladığı 18 puanla 8 takım arasından 4. sırada bulunuyordu.

U19 / 1. Ligi 3. Grup’ta Tunaspor 5 puanla, Bayrampaşa Demirspor ise 1 puanla son iki sırayı paylaşıyordu.

İstanbul Bafraspor, U19 / 1. Ligi 5. Grup’ta 18 puanla 3. sırada yer alıyordu. 

U19 / 1. Ligi 8 Grup’ta yer alan Kartaltepespor, 8 takımın yer aldığı grupta 8 puanla 7. sırada bulunuyordu.

Bayrampaşa Teknikspor, U19 / 1. Ligi 12. Grup’ta 27 puanla liderlik koltuğundaydı.

İlk iki hafta oynanan maçların ardından koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen U19 / 2. Ligi 9. Grup’ta mücadele eden Muratpaşaspor, 8 takımın yer aldığı grupta 1 puanla 6. sırada yer alıyordu.

13. Grup’ta Yıldırımbosna 4 puanla ikinci sırada bulunurken, Gürzaferspor ise eksi 3 puanla grubun son sırasındaydı.

Cevatpaşaspor, 8 takımın yer aldığı 14. grupta 3 puanla 6. sırada konumlanmıştı.

7 takımın yer aldığı 16. grupta Terazidere, 3 puanla 5. sırada yer alıyordu.

17. grupta Bayrampaşa Doğanspor, 3 puanla 3. sırada bulunurken, yine aynı grupta yer alan ve henüz puanla tanışamayan Altınaslar ise son sıradaydı.  

Tamamlanamayan liglerle ilgili küme düşme ve bir üst lige yükselme kararının Futbol İl Tertip Komiteleri tarafından verileceğinin duyurulmasının ardından gözler Futbol İl Tertip Komitesine çevrildi.

Tarih: 28 Mayıs 2020 Perşembe    Hit: 1280

Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol