01 Haziran 2023 Perşembe   

1 KAN 3 CAN

1 KAN 3 CAN
 

Türk Kızılay Bayrampaşa Şubesi, yoğun faaliyetlerine devam ederken özellikle azalan kan stoklarına karşı düzenlenen kan bağışı kampanyaları ile vatandaşları kan bağışına davet ediyor.
Geçtiğimiz ay Türk Polis Teşkilatının 178. Yıldönümünde İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, Bayrampaşa Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünü ziyaret etti ve düzenlenen kampanyada kan bağışında bulundu. Kızılay Bayrampaşa Şubesi Başkanı Erkan Bayraktar da kan bağış organizasyonuna desteklerinden ötürü kendilerine ve emniyet teşkilatına teşekkür beratı takdim etti.
Kızılay Bayrampaşa Şubesi azalan kan stoklarını arttırabilmek için Bayrampaşa Müftülüğü ile birlikte Kocatepe Camii’nde kan bağışı organizasyonu düzenledi.
Kan bağışı organizasyonuna katılan Bayrampaşa Şubesi eski başkanı ve BAYGEM Koordinatörü Okan Aysu da kan verirken, Kızılay yönetimi ve gönüllülerine çalışmalarında başarılar diledi.
Bayrampaşa Şubesi son olarak ise Bayrampaşa’da kurulan kan çadırına gönüllüleriyle birlikte destek verdi ve kan bağışında bulunmak isteyen vatandaşlara yardımcı oldu.
Kızılay Bayrampaşa Şubesi, kan bağışında bulunan tüm vatandaşlara teşekkür ederek, “Bir kan üç candır. Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır. Halkımızın yoğun ilgisine teşekkür ederiz” açıklamasını yaptı.

ÇOCUKLARLA KEYİFLİ ANLAR
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda da ilçede bulunan etkinliklere katılan Kızılay Bayrampaşa Şubesi ve gönüllüleri çocuklara çeşitli hediyeler verdi ve onlarla güzel vakitler geçirdi. Kızılay Bayrampaşa Şubesi’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda da gençlere yönelik etkinlikler yapacağı bildirildi.

SADIK PİYADE’DEN SÖYLEŞİ
Emekli Tümgeneral Türk Silahlı Kuvvetlerini (TSK) Güçlendirme Vakfı Genel Müdürü Sadık Piyade, BAYGEM Kitap Kafe’de Bayrampaşalı gençler ve Kızılay gönülleri ile bir araya geldi.  
Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’nın, Türk savunma sanayisi ve ordumuzu güçlendirmek için 1987 yılında kurulduğuna dikkat çeken Piyade, Türk milleti ile Türk Silahlı Kuvvetleri arasında bir gönül köprüsü oluşturduklarını söyledi. Bu gönül bağını sürdüreceklerini ve daha da güçlendirmeyi amaçladıklarını belirten Piyade, vakfın amacı, vizyonu ve misyonu hakkında da bilgiler verdi.

 

Tarih: 09 Mayıs 2023 Salı    Hit: 1206

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol