05 Ağustos 2020 Çarşamba   

1.4 TONLUK BOĞA 38 BİN TL

1.4 TONLUK BOĞA 38 BİN TL
 

Sultangazi Belediyesi’nin kurbanlık pazarında Anadolu'nun çeşitli illerinden getirilen kurbanlıklar satışa sunulmaya başlandı. Şimdiden yoğun ilginin görüldüğü kurbanlık alanında, büyükbaş kurbanlıkların fiyatı 8-38 bin fiyat aralığında görücüye çıkarıldı. Kurbanlık alanında 1 ton 430 kiloluk boğa ise pazarın en dikkat çeken hayvanı olurken 38 bin TL'ye alıcısını bekliyor.

"38 BİN TL FİYAT İSTİYORUZ"
Sinop’tan getirilen en pahalı büyükbaş kurbanlığın sahibi Selçuk Kara, "Hayvan 2 buçuk yaşında. Canlı haliyle bir ton 430 kilo gelmektedir. Kapağını atmış, gayet sağlıklı bir hayvan anlatmaya gerek yok, zaten hayvan kendini gösteriyor. 38 bin TL fiyat istiyoruz. Hayvanımız taliplerini bekliyor. Sinop Erfelek yayla hayvanıdır. Karadeniz'in en uç köşesinden geldi" dedi.

EN PAHALI KURBANLIK KONUMUNDA
Şaban Kara ise, "Amcamın oğlu hayvana gayet güzel bakmış. Sinop Erfelek'ten gelme. Yayla malı zaten, müşterileri bekliyoruz" ifadesini kullandı. Sinop'tan getirilen boğa İstanbul'a getirilen kurbanlıkların arasında şu an itibariyle en pahalı kurbanlık konumunda.

 

 

Kaynak: İHA

Tarih: 29 Temmuz 2019 Pazartesi    Hit: 1576

Fotoğraflar
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol