15 Eylül 2019 Pazar   

Ercan GÜL / Eski futbolcu / Sportmence

İYİ GÜNDE KÖTÜ GÜNDE FENER OL....

 

MERHABA Paşavizyon okurları
İçinde bulunduğumuz Ramazan ayının tüm İslam alemine bereket ve hayırlar getirmesini yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Şimdiden herkese hayırlı bayramlar diliyorum. Bereketiyle birlikte gelen Ramazan ayı spor camiasına da yansımış durumda. Türk Telekom Arena’da oynanan ve Süper Lig şampiyonunu belirleyecek olan Galatasaray ile Başakşehir arasında oynanan karşılaşma Galatasaray’ın 2-1’lik galibiyetiyle sonuçlandı. Sarı-kırmızılı takım, 22’nci şampiyonluğu getiren golleri Feghouli ve Onyekuru kaydetti. Başarılı bir sezonu şampiyonlukla taçlandıran Fatih Terim’in öğrencileri güzel bir tatili hak etti. Galatasaray yönetimi, teknik ekibi ve futbolcuları üzerlerine düşen görevi yerine getirerek şampiyonluk ipini göğüslediler. Takımı bu yolda yalnız bırakmayan sarı-kırmızılı taraftarlar şampiyonluk kutlamalarında alacakları forma, atkı ve bayraklarla kulüplerine bir kez daha katkıda bulanacaklar. Yukarıda bahsettiğim bereket tam da buydu. Bunun yanı sıra alt liglerimizde şampiyon olan takımların şehirlerinde de piyasada bir hareketlilik yaşanacaktır. Alt liglerde şampiyon olarak bir üst lige yükselen camialarımızı da tebrik ediyorum. 
***
“Fener Ol” kampanyası Fenerbahçe camiasının yaşanan kötü sezonun ardından kenetlenmesi açısından çok önemliydi. Belki bir kurtuluş formülü değildi ama yine de taraftarlarla, camianın bütünleşmesi açısından çok büyük önem arz ediyordu. Medyaya yansıyan rakamlara göre de “Fener Ol” kampanyasında ciddi bir bütçe yakalandı. Takımına sahip çıkan sarı-lacivertli taraftarları yürekten tebrik ediyorum. Takımına sahip çıkmak, destek olmak böyle bir şey olsa gerek. “Fener Ol” kampanyasını organize edenlere de ayrı bir parantez açmak gerekiyor. Gerçekleştirilen organizasyonla kötü geçen sezonun ardından çıkış yolu için taraftarlarla ve camiayı ortak bir paydada buluşturmayı başardılar. 
Ekonomik anlamda sıkıntılı günler yaşayan diğer kulüplerimiz de bu tarz yaratıcı sloganlarla taraftarlarından destek isteyebilir. Bence istemeliler de. Bu hem ekonomik gelir elde etmek hem de taraftarlarla camianın birlik ve beraberlik içerisinde yürümesi adına çok önemli. 
***
Gelelim ilçemizin takımı Bayrampaşaspor’a. 3 yıldan beri kulübün başkanlığını yapan Yalçın Sırakaya, yapılan olağanüstü genel kurul ile görevi Cengiz Günaydın’a devretti. Yalçın Sırakaya’nın başkanlığı döneminde Bayrampaşaspor şampiyonluk sevinci de yaşadı küme düşmenin üzüntüsünü de. Ama en önemlisi kulübün borçları önemli miktarda azaldı. Cengiz Günaydın 8 yıl Karagümrük başkanlığı yaptı. Şimdi de Bayrampaşaspor’un başına geldi. Kendisinin yeni görevinin hayırlı olmasını diliyor, Bayrampaşaspor yeni yönetimine başarılar diliyorum. 
***
Geçtiğimiz günlerde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı coşkuyla kutadık. Gençlik deyince benim aklıma, Atatürk’ün “Bütün Ümidim Gençliktedir” sözü gelir.  
Ramazan ayının manevi atmosferini güzel bir şekilde yaşadık. Önümüz bayram. Herkesin Ramazan Bayramı mübarek olsun. 

Tarih: 27 Mayıs 2019 Pazartesi    Hit: 743
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol