05 Ağustos 2020 Çarşamba   

İYİ’LİK KAZANACAK

İYİ’LİK KAZANACAK
 


"Biz Bayrampaşa’da doğduk, Bayrampaşa’da öleceğiz. 60-70 yıllık samimi dostlukların olduğu yerdir Bayrampaşa. Diğer partilerdeki insanlar da benim dostlarım ve arkadaşlarımdır. Davam; Bayrampaşa ve Türkiye davasıdır. İYİ Parti Bayrampaşa İlçe Başkanlığına adaylığım koltuk sevdası olduğumuzdan değil, Bayrampaşa’mızın demokrasisine, sosyo ekonomik hayatına katkıda bulunmak içindir. Bizim ana düsturumuz budur."


Bayrampaşa sevdalısı, genç, vizyoner iş insanı Cemil Çubuk, İYİ Parti Bayrampaşa İlçe Başkanlığına aday oldu.
  Paşavizyon’a açıklamalarda bulunan Çubuk, “Geçmişte Bayrampaşa’da siyaset yapmış birçok insan var. İyi işler yapan iyilikle anılıyor. Yapamayanlar ise hafızalardan siliniyor. İYİ Parti’nin genelde ve yerelde iktidar olması için ilçe başkanlığı görevine talibim” dedi.

Bayrampaşa İYİ Parti’de şubat ayında yapılacak kongre öncesi mevcut başkan Raif Güler ile birlikte Erdal Uğur Acar ve Cemil Çubuk adaylıklarını açıkladı. Paşavizyon gazetesini ziyaret eden İYİ Parti Bayrampaşa İlçe Başkan Adayı Cemil Çubuk, projelerini, hedeflerini ve nasıl bir Bayrampaşa istediğini anlattı. Siyasette yeni bir yüzü olduğunu ifade eden Çubuk, “Bayrampaşa’da doğan, Bayrampaşa sevdalısı, İYİ Parti saflarında siyasete yeni atılan biri olarak partime ve ilçeme hizmet etmek için ilçe başkanlığına talip oldum. 25 Ocak’ta yapılacak delege seçimlerinde ve şubat ayında yapılacak kongrede üyelerimizin desteğini bekliyorum.” diye konuştu.
İşte, Cemil Çubuk’un siyasetle tanışması, İYİ Parti Bayrampaşa İlçe Başkanlığına adaylığı, hedefleri ve projelerine kadar tüm bilinmeyenler…

SİZİ TANIYABİLİR MİYİZ?
Annem ve babam Makedonya Manastır göçmeni. 3 Nisan 1974 yılında Bayrampaşa Orta Mahalle’de doğdum. İlkokulu Şair Baki İlkokulunda, ortaokulu Fetihtepe Ortaokulunda, liseyi de Tuna Lisesinde okudum. Eğitim hayatıma uzun bir süre ara verdikten sonra halen Açık Öğretim Fakültesi’ne gidiyorum. Liseyi okurken o zamanki şartlar gereği genç yaşta ticaret hayatına atıldım. Lise sona giderken bisiklet montaj imalatı yapmaya başladım. Daha sonra 1994 yılında araçların ruhsat ve plaka tescillerini yapan bir işyerinde çalışmaya başladım. 1996 yılında askere gittim. Hatay ve Diyarbakır’da askerliğimi yaptım. Hala görüştüğüm askerdeki komutanım da Tekirdağ İYİ Parti kurucular kurulu üyesidir. Askerden dönünce Kartaltepe’de kendi ofisimi açtım. 1998 yılından beri Trafik Müşavirliği ve Danışmanlık yapıyorum. Araç ruhsat ve plaka tescil işlemlerinin yanı sıra Türk vatandaşlığına geçmek isteyenlere danışmanlık hizmeti veriyoruz. Ayrıca Makedonya Üsküp’te bulunan Hac ve Umre turizm firmasına ortağım. Türkiye’den Makedonya’ya turlar düzenliyoruz. Makedonya’dan gelen misafirlerimizi de İstanbul’da ağırlıyoruz. Bir süre amatör olarak futbol oynadım. 20 yılık evliyim. Birçok STK’ya üyeyim ve aktif olarak da yönetim kurullarında yer alıyorum.

SİYASETLE TANIŞMANIZ NASIL OLDU?
Lise yıllarında arkadaşlarım ve öğretmenlerimizin yönlendirmesiyle Milli Gençlik Vakfı ile tanıştım. Türkiye’deki herkes gibi siyasete uzaktan dâhil oldum ancak aktif olarak yapmadım. Siyasetin içinde aktif olarak bulunmam 2 yıl önce oldu. O dönem İYİ Parti kurulma aşamasındaydı. Üyesi bulunduğumuz dernek ile birlikte Ankara’dan anıtkabir ziyareti dönüşü mola verdiğimiz yerde Bayrampaşa’nın duayen siyasetçilerinden ve tanınmış iş adamlarından Halit Paşalı ile karşılaştık. Kendisi hemşehrimiz olan Meral Akşener’in cesurlar hareketi başlattığını belirterek, ‘Sen de bu oluşumun içinde olur musun?’ dedi. Ailem ve arkadaşlarım ile görüştüm ve İYİ Parti Bayrampaşa kurucu üyesi oldum.İYİParti Bayrampaşa İlçe Teşkilat Başkanlığı görevinde bulundum.

AİLENİZ VE ÇEVRENİZDEKİLER ADAYLIĞINIZLA İLGİLİ NELER DEDİLER?
Aday olma sürecinde eşimin çok büyük desteği oldu. Yakın çevrem de sağ olsunlar beni çok desteklediler. Gerek ticari iş yaptığım dostlarım gerekse birçok arkadaşım ve üyesi olduğum dernekteki arkadaşlarım yanımda olacaklarını ifade ederek İYİ Parti Bayrampaşa İlçe Başkanlığına aday olmam konusunda beni teşvik ettiler. STK’lar ve parti üyesi arkadaşlarımla da yaptığım temaslarda doğru yolda olduğumu gördüm ve İYİ Parti Bayrampaşa İlçe Başkanlığına aday oldum.

NEDEN ADAY OLMAK İSTİYORSUNUZ?
HEDEFLERİNİZ VE PROJELERİNİZ NELERDİR?
Önce insan prensibi ile hareket eden İYİ Parti’de olmaktan gurur duyuyorum. Bayrampaşa için en güzeli ve en iyiyi yapmak için yola çıktım. Demokrasimizin olmazsa olmazı olan siyasi partilerimizin varlığı kaçınılmaz bir gerçektir. Siyaset demek aslında millete hizmet sanatıdır. Bu görevlere talip olanlar ülkesine ve milletine vefa borcunu ödemek için yola çıkmalıdırlar. Biz de milletimize hizmet etmek, bu uğurda partimizi büyütmek, yerelde ve genelde etkili siyaset üretebilmek için görev değil hizmete, başkanlığa değil nefer olmaya talip olduk. Allah bana, vatanıma ve ilçeme hizmet etmeyi nasip etsin. Davam Bayrampaşa ve Türkiye davasıdır. İYİ Parti Bayrampaşa İlçe Başkanlığına adaylığım bir kere koltuk sevdası olduğumuzdan değil, Bayrampaşa’mızın demokrasisine, sosyo ekonomik hayatına katkıda bulunmak içindir. Bayrampaşa’da doğan, 45 yıldır burada yaşayan ve hayatını burada kazanan bir insan olarak Bayrampaşa’ya gerekli hizmetin getirilmediğini, demokrasinin olmadığını düşünerek İYİ Parti’den siyasete girdim. İlçe başkan adaylığı ile günümüzün üç büyük sorununu öncelikli hedef belirleyerek yola çıktık. Çocuk istismarı, kadına şiddet ve uyuşturucu konusunda Bayrampaşa’daki gerek siyasi partilerin gerekse STK’ların yeteri kadar seslerini çıkarmadığını görüyoruz. Toplumun en çok ezilen kesimleri çocuk ve kadınlar. Meral Akşener gibi cesur bir kadının başkanlık yaptığı bir partide biz de ilçe yönetimine talip olurken, kadınların sesinin daha çok çıkmasını istediğimiz için yönetimimizin yüzde 40-50 gibi bölümünü kadınlardan oluşturacağız. Kadınlarla birlikte Bayrampaşa’yı yönetmek istiyoruz. Çünkü kadının bulunduğu yerde iyilik ve güzellikler vardır. Kadın arkadaşlarımızla istişarelerde bulunuyoruz. Mahallelerde yaptığımız toplantılara kadınların da gelmesi bizi mutlu ediyor. İYParti Bayrampaşa İlçe yönetimine geldiğimiz takdirde yapacağımız çalışmalarla iktidar yürüyüşü yolunda kadınların ve çocukların sesinin daha çok çıkmasını sağlayacağız, uyuşturucu sorununa daha çok dikkat çekeceğiz.

İYİ PARTİ BAYRAMPAŞA ÜYELERİ VE DELEGELERİ NEDEN SİZİ TERCİH ETMELİ?
Biz siyasette yeni bir yüzüz. Ayrıca tecrübeli dostlarımız ve ağabeylerimiz de yanımızda. Yönetime geldiğimiz takdirde; Bayrampaşa’nın eksikliklerini tespit edip, halk meclisleri kuracağız. Sesimizi daha gür çıkartacağız. Halkımızla birlikte kararlar vereceğiz. Halkımızın istek, öneri ve şikayetleri doğrultusunda imzalarını toplayıp yerel yönetimlere ileteceğiz. Örnek vermek gerekirse bir parkta ışık yok ya da yeşil alan yetersiz. Bu gibi sorunları toplumla beraber tespit edip gerekli mercilere bilgi verip eksikliklerin giderilmesini sağlamanın mücadelesini vereceğiz. Belediye demek, halka hizmet demek ama yetkililer halkın birçok sorununa karşı duyarsız. Bu ekonomik sıkıntı içerisinde evlenmek isteyenlere belediye düğünler için bir tesis yapabilir. Bunun mücadelesini de vereceğiz. Halkın düğünlerini yapabileceği bir alanın yapılmasına ön ayak olmak istiyoruz. Belediyenin bu kısımda olmaması bizi üzüyor. Çok değerli yerler, parklar da iyi birer sosyal tesis ve düğün yapılabilecek mekânlar yapılabilir. Otopark sorunlarının da takipçisi olacağız. Kadın, çocuk ve uyuşturucu ile mücadele etmek için üç ana madde genel hedefimiz olacak. Bunun yanı sıra Bayrampaşa 7 kilometre alana sıkışmış küçük bir ilçe. En önemli yerler komşu ilçelere bırakılmış. Bayrampaşa hudutları içindeki Maltepe’deki Gümüşsuyu Caddesi Zeytinburnu, Metris  Cezaevi’nin bölgesi Esenler’in,  Axis AVM ve sanayi sitelerinin olduğu bölüm Eyüpsultan’a bağlanmış. Eskiden yollar ilçeleri keserdi şimdi yerler kesiyor. Bu alanların Bayrampaşa sınırları içine alınması yolunda çalışmalar yapacağız.

KONGRE NE ZAMAN YAPILACAK?
DİĞER ADAYLAR KİMLER?
Bayrampaşa’da 1200’ün üzerinde üyemiz bulunuyor. 25 Ocak Cumartesi günü önce ilçemizin 11 mahallesinde delege seçimleri yapacağız. 25 Ocak’ta ilçe kongresinde oy kullanacak 400 delege seçilecek. Şubat ayında ise ilçe kongremizi gerçekleştireceğiz. Seçilen delegeler şubat ayındaki kongremizde İYİParti Bayrampaşa ilçe başkanını belirleyecek. Mevcut başkan Raif Güler ile birlikte Erdal Uğur Acar ve ben İYİ Parti Bayrampaşa ilçe başkanlığına adayız. Çıkmış oldukları bu yolda diğer adaylara da başarılar diliyorum.

SON OLARAK İYİ PARTİLİLER VE BAYRAMPAŞALILARA NELER SÖYLEMEK İSTERSİNİZ?
Feraset sahibi üyeler ve delegelerin burada kişiye değil de Bayrampaşa’nın vizyonuna katma değer katacak adayın özelliklerine bakmasını istiyorum. Bayrampaşa’da İYİParti’yi kim daha iyi yukarılara taşıyacaksa, kim daha faydalı olacaksa, vizyonu kimin daha iyiyse onu başkan seçmelerini istiyorum. İlçe başkanı daima halkla iç içe olmalı. Bayrampaşa’nın 11 mahallesini 967 sokağını daima gezmeli. Başkan seçildiğim takdirde ilçemizin 11 mahallesini her hafta sokaklarına kadar gezeceğim. Halkımızın yanında olduğunu hissettireceğim. Geçmişte Bayrampaşa’da siyaset yapmış birçok insan var. İyi işler yapan iyilikle anılıyor. Yapamayanlar ise hafızalardan siliniyor. Kazananı veya kaybedeni olmayan bir seçim bu. Genel başkanımız Sayın Meral Akşener’in cesurlar hareketine Bayrampaşa’da kurucu üye olarak başladığımız İYİ Parti siyasi hayatımıza partide görev alarak üzerimize düşen görevi yapmak konusunda özverili çalıştık ve çalışmaya devam edeceğiz. İlçe başkanlığı seçimleri bir demokratik yarıştır. Kazanan kim olursa olsun yeni ilçe başkanı ve yönetiminin tek hedefi İYİ Parti’nin Bayrampaşa’daki gücünün artırması için canla başla çalışması gerekiyor. Bende iyilik neferi bir partili olarak İYİ Parti’nin genelde ve yerelde iktidar olması için bu göreve talibim.

 

Tarih: 06 Ocak 2020 Pazartesi    Hit: 3668

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol