23 Ekim 2019 Çarşamba   

İTİRAZ EDİLEN OYLAR SAYILIYOR

İTİRAZ EDİLEN OYLAR SAYILIYOR
 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçim sonuçlarına ilişkin itirazlar nedeniyle İstanbul'un 39 ilçesindeki 76 seçim kurulunda çalışmalar sürüyor. İstanbul'da yerel seçim sonuçlarına AK Parti'nin itirazları üzerine başlatılan yeniden oy sayma işlemine devam ediliyor. Çalışmalar kapsamında şu ana kadar İstanbul'un 17 ilçesindeki 23 İlçe Seçim Kurulunda geçersiz oyların sayımının tamamlandığı öğrenildi.

AK Parti ve CHP’liler Bayrampaşa oy sayımını takip etti
Bayrampaşa’da bulunan Tuna Spor Kompleksi’ndeki İlçe Seçim Kurulu’nda AK Parti ve CHP’li yetkilileri de oy sayımında hazır bulundu. Oy sayımı nedeniyle Bayrampaşa Emniyet Müdürlüğü tarafından geniş güvenlik önlemleri alındığı da görüldü.
Oy sayımına yeniden Bayrampaşa Belediye Başkanı seçilen Atila Aydıner, AK Parti İstanbul Milletvekili Canan Kalsın, AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Ersin Saçlı ve yönetim kurulu üyeleri ile CHP Grup Başkan Vekilimiz Özgür Özel, CHP Hatay Milletvekili İsmet Toktemir, CHP Bayrampaşa Belediye Başkan Adayı Remzi Albayrak, CHP İstanbul Başkan Yardımcısı Muradiye Albayrak Şit, CHP Bayrampaşa İlçe Başkanı İbrahim Kahraman ve yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu.

Aydıner: Geçerli olduğu halde geçersiz sayılan oyları zayi olmayacak
Bayrampaşa Belediye Başkanı yaptığı açıklamada, “Türkiye, bir hukuk devletidir. Seçimlerin nasıl yapılacağı ve oyların sayılacağı bellidir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimleri ile ilgili süreç devam ediyor, tespit ettiğimiz usulsüzlükler ve hatalar ile ilgili itirazlarımızı yaptık. Seçim sonrası itiraz süreci hukuk devletinin bir gereğidir. Tüm siyasi partiler, temsilcileri eliyle itirazlarını gerçekleştirmektedir. Üstelik sayımlar YSK temsilcileri ve tüm parti temsilcilerinin gözü önünde şeffaf bir şekilde yapılmaktadır. Hangi partiye oy verdiğine bakmaksızın; hiç bir vatandaşımızın, geçerli olduğu halde geçersiz sayılan oylarını zayi etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Albayrak: Bayrampaşa’daki oyların sayımı için nöbete devam ediyoruz
CHP Bayrampaşa Belediye Başkan Adayı Remzi Albayrak ise yoğun seçim maratonunda kendisini yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederek, “Bayrampaşa'mızın seçim takdiri hayırlı olsun. Bayrampaşa İlçe Seçim Kurulu’nda sayım devam ederken biz de Bayrampaşa’da bize emanet edilen oyların korunması için nöbete devam ediyoruz. Bizleri nöbette yalnız bırakmayan tüm teşkilat mensuplarına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Tarih: 05 Nisan 2019 Cuma    Hit: 2289

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol