09 Ağustos 2022 Salı   

TBF’DE BİR BAYRAMPAŞALI DAHA

 TBF’DE BİR BAYRAMPAŞALI DAHA
 

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF), eski milli basketbolcu Nilay Yiğit Kartaltepe'yi Kadın Milli Takımlar Direktörlüğü'ne getirdi.
TBF’den yapılan açıklamada, aktif basketbol hayatını haziran ayında OGM Ormanspor'da noktalayan eski milli basketbolcunun göreve getirildiği belirtilerek, "Nilay Yiğit Kartaltepe, Kadın Milli Takımlar Direktörü olarak görev yapacak. Türkiye Basketbol Federasyonu olarak Nilay Yiğit Kartaltepe’ye yeni görevinde başarılar dileriz." denildi.
Aktif basketbol hayatında A Milli Kadın Basketbol Takımı'nın 197 kez formasını giyen ve birçok başarı elde eden Kartaltepe, 13 Ocak 1979’da Bayrampaşa’da doğdu. Sırasıyla İstanbul Üniversitesi, Erdemirspor, Fenerbahçe, Beşiktaş, Kayseri Panküp, Galatasaray, BOTAŞ, İstanbul Üniversitesi BGD, Adana ASKİ, Mersin Büyükşehir Belediyespor, Kayseri AGÜ ve OGM Ormanspor'da oynadı.

TÜRKİYE BOSNA SANCAK DERNEĞİ’NDEN TEBRİK MESAJI
Nilay Yiğit Kartaltepe, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu gibi Bayrampaşa Yıldırım Mahallesi’nde doğdu. Birçok basketbolunun yetiştiği Yıldırım Mahallesi’nde Nilay Yiğit Kartaltepe’nin önemli bir göreve getirilmesi hemşehrilerini de sevindirdi.
Türkiye Bosna Sancak Derneği, Nilay Yiğit Kartaltepe için tebrik mesajı yayımladı. Dernekten yapılan açıklamada,
“Milli formayı 197 kez giyen ve basketbolculuk kariyerinde Fenerbahçe'den Beşiktaş'a, Galatasaray'dan BOTAŞ'a kadar pek çok büyük takımda yer alan camiamızın insanı Nilay Yiğit Kartaltepe Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından Kadın Milli Takımlar Direktörlüğüne getirildi. Kendisine ve Kadın Milli Takımımıza başarılar diliyoruz’ denildi.

“BENİ RECEP TÜRKOĞLU YETİŞTİRDİ"
Hidayet Türkoğlu gibi Bayrampaşa’da Yıldırım Mahallesi’nde yetişen Nilay Yiğit Kartaltepe, Yıldırım Mahallesi'nde birçok sporcu yetiştiren duayen teknik adam Recep Türkoğlu'na vefasını göstermişti. Eski sporcu, basketbolu bıraktığını açıkladıktan sonra geçtiğimiz ay verdiği röportajda, "27 sezonluk basketbol kariyerine etki eden en önemli Türk Hoca kimdi" sorusuna, “Tabii çalıştığım tüm antrenörler benim için değerlidir. İlk beni Recep Türkoğlu yetiştirdi. Bizi İstanbul Üniversitesi'ne getiren ilkokul takımından Recep Türkoğlu. Bizim üzerimizde büyük emeği vardır" açıklamasını yapmıştı.

Tarih: 04 Ağustos 2022 Perşembe    Hit: 1136

Fotoğraflar
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol