13 Haziran 2021 Pazar   

‘İŞ VE MESLEK’ ÇALIŞMALARI

‘İŞ VE MESLEK’ ÇALIŞMALARI
 

Eyüpsultan'da yaşayan, geleceğimizin teminatı gençlere ve kadınlara yönelik yeni bir proje daha hayata geçiyor.
İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü'nün mali desteğiyle, Eyüpsultan Kültür Sanat Spor Eğitim Ve Dayanışma Derneği önderliğinde Eyüpsultan Belediyesi işbirliği ve katkılarıyla "Geleceğimizi Eğitimle Kazanıyoruz!" isimli proje hayata geçiriliyor.

ŞEHİT VE GAZİ YAKINLARINA ÖNCELİK TANINACAK
Projenin hedef kitlesi, Eyüpsultan ilçe sınırları içerisinde ikamet eden şehit ve gazi yakınları öncelikli olmak üzere kadınlar ve gençler olacak.
Proje kapsamında gemi adamlığı, satış pazarlama personeli, güvenlik, garson yardımcılığı, aşçı yardımcılığı, servis komisi, hasta kayıt-tıbbi sekreterlik ve hasta bakımı alanlarında toplam 200 kişiye eğitim verilerek istihdam edilmeleri sağlanacak.

SON BAŞVURU TARİHİ 11 EYLÜL
Son başvuru tarihi 11 Eylül 2020. Başvurmak isteyenlerin detaylı bilgiyi Alibeyköy Mahallesi Namık Kemal Caddesi No:79 veya 0538 277 45 38 numaralı telefondan, 09:00-17:30 saatleri arasında alabileceği açıklandı.


İstihdam Merkezi ile bir günde 106 kişi iş sahibi oldu
Eyüpsultan Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü'ne bağlı Eyüpsultan İstihdam Merkezi (ESİM), Eyüpsultan'da iş arayan vatandaşları işverenlerle buluşturuyor.
İstanbul Havalimanı için temizlik personeli ihtiyacı, Eyüpsultan İstihdam Merkezi tarafından karşılandı. Bir günde gerçekleştirilen yüz yüze mülakatlara 170 kişi katıldı. Mülakata katılan ve nitelikleri ilana uyan 106 kişi aynı gün içerisinde istihdam edildi.
Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, seçim döneminde açıkladığı "5 yılda 5 bin istihdam" sözüyle Eyüpsultan'da yaşayan işsiz vatandaşlara umut olmaya devam ederken 18 aylık görev sürecinde 2 bin 64 Eyüpsultanlı vatandaş özel sektörde işe yerleştirildi.
Covid19 nedeniyle yüz yüze iş görüşmelerine ara verilmişti. Şimdiye kadar birçok insana umut olan Eyüpsultan İstihdam Merkezi (ESİM), pandemi sonrası yüz yüze mülakatlarını temizlik, mesafe ve maske kurallarına uyarak gerçekleştiriyor.
Yoğun katılımın yaşandığı mülakatta, sosyal mesafe gözetilerek tüm tedbirler alındı. Gelen misafirlere ilk olarak sıra numarası verildi. Ardından misafirler dezenfektan kullanarak mülakata girdi.

NASIL BAŞVURULACAK?
Eyüpsultan Belediyesi’nden yapılan açıklamada, iş arayışında olan vatandaşların 0212 440 15 46 numaralı telefondan bilgi alabileceği açıklandı.
İş arayış sürecinin başlaması ve mülakat evresine geçiş için adayların Alibeyköy Mahallesi, Namık Kemal Caddesi'nde bulunan Eyüpsultan İstihdam Merkezi’ne (ESİM) gidip özgeçmiş formu doldurmaları gerektiği de ifade edildi.

Tarih: 08 Eylül 2020 Salı    Hit: 3785

Fotoğraflar
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol