25 Mayıs 2019 Cumartesi   

Kadir Usta / Gazeteci Yazar

İNCE SİYASET

 

HANİ bir söz varya "galiptir bu yolda mağlup" diye... İşte tamda böyle bir sürece giriyoruz ülkemizde. Siyaset arenasında ortam çok gergin, ne söylenenlere değil söylenmediği halde ne beklendiğine bakmak lazım. Ama tüm bunları CHP tarafına bakarak söylüyorum, ne de olsa AK Parti de aday da belli iddia da belli.
Kemal Kılıçdaroğlu neden Cumhurbaşkanlığı için aday olmadı diye sanırım Türkiye de hiç kimse kafa yormuyordur. Çünkü bu seçimin çok basit ve kimsenin tartışmaya ihtiyaç duymadığı kadar net bildiği bir cevabı var. Oda Kılıçdaroğlu aday olursa kaybedeceğini biliyor olması. Aday olunca sadece kaybetmekle kalmayacak Milletvekili de olamayacak haliyle çok kısa bir süre içinde CHP Genel Başkanlığı koltuğuna da veda etmek zorunda kalacaktı. 
Oysa Muharrem İnce'yi aday gösterince durum böyle mi? Aksine Muharrem İnce kazansa bir türlü kaybetse bir türlü. Şöyle ki... İnce kazanırda Cumhurbaşkanı olursa, Kılıçdaroğlu İnce’nin karşısına geçecek ve seni ben aday yaptım haliyle ben Cumhurbaşkanı yaptım o nedenle parti Genel Başkanlığı benim hakkım diyecek. Oldu da İnce seçilemez ise durum daha da kolay. İnce'yi gösterip işte bakın benim karşımda aday gösterdiğiniz adam bu. Seçimi kaybetti, Milletvekili olma hakkı da yok...
Kaldı mı ortada....
Kılıçdaroğlu gel danışmanım ol dese İnce kabul etse bir türlü etmese bir türlü... Yani sizin anlayacağınız 8 seçim kaybetmiş Kılıçdaroğlu'nun ince mi ince bir siyaseti var. Amaç her zamanki gibi iktidar değil muhalefetin başında olmak.
İnsan düşününce söylemeden edemiyor bu seçimin şimdiden tek galibini söylemek mümkün, oda Kılıçdaroğlu. Yine itina ile istikrarlı bir şekilde seçimleri kaybedecek, istifa etmeyecek üstüne üstlük faturayı da parti içindeki ezeli rakibi İnce’ye ödetecek.
Şimdi buna İNCE siyaset denmez de ne denir?

Tarih: 20 Mayıs 2018 Pazar    Hit: 1441
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol