04 Haziran 2020 Perşembe   

İMAMOĞLU’NDAN SULTANGAZİ’YE ZİYARET

İMAMOĞLU’NDAN SULTANGAZİ’YE ZİYARET
 

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, ilçe belediyesi ziyaretini Sultangazi’de gerçekleştirdi. Belediye binası önünde karşılanan İmamoğlu, Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun ile birlikte makam odasına çıktı.
İmamoğlu, ziyaretle ilgili görüşlerini, “Sultangazi Belediye Başkanı’mızla, Büyükşehir Belediyesi’nin Sultangazi Belediyesi ile müşterek hareket edeceği konular, Sultangazi Belediyesi’nin beklentileri, bizim bazı tespitlerimiz. Bunlarla ilgili çalışma günümüz olacak. Bugün, 10’uncu belediyemizdeyiz. 39 belediyeyi bu anlamda hızlıca bitirmek amacındayız. Bölgesel çalışma masalarımıza da katkı sunacak bir ön bilgi envanteri oluşturuyoruz. Umarım Sultangazi Belediyesi için İstanbul için çok verimli bir çalışma gününü beraber geçiririz” dedi.

DURSUN: SIKINTILARIMIZI İLETİP, ORTAK ÇÖZÜM İÇİN ORTAK ZEMİN OLUŞTURMAYA ÇALIŞACAĞIZ
Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun ise yaptığı konuşmada, “Başkanımıza bu nazik ziyaretleri için teşekkür ediyorum. Hem Büyükşehir hem ilçe belediyelerimiz güzel bir koordinasyon içerisinde, uyum içerisinde çalışmak istiyoruz. Hem ilçemizin ihtiyaçları hem de Büyükşehir’in ilçemize yapacağı yatırımlar konusunda, bugün istişareler yapacağız, sıkıntılarımızı iletip, onların çözümü için ortak bir zemin oluşturmaya çalışacağız” diye konuştu.
Konuşmaların ardından, İBB heyeti ve Sultangazi Belediyesi yetkilileri toplantı salonunda bir araya geldi. İlçe belediyesinin yaptığı sunumun ardından saha gezisine çıkan İmamoğlu, Tuz Deposu sosyal konut alanında incelemelerde bulunuldu.

İMAMOĞLU, İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR’U ZİYARET ETTİ
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, daha sonra ise İstanbul Büyükşehir Belediyesporlu (İBBSK) sporcularla buluştu. Sultangazi’deki Cebeci Spor Kompleksi’nde gerçekleşen programa İBBSK’nın bine yakın sporcusu ve aileleri katıldı. İBBSK’nın dünyanın en büyük spor kulübü olduğunu belirten İmamoğlu, “Lisanslı sporcu bakımından verdiği hizmet bakımından çok geniş bir ağı var. Dünya, Avrupa ve olimpiyat şampiyonluğu yaşamış geçmişte de bugün de bunu en güzel şekilde temsil eden sporcularımız var. Bu çok büyük bir şans. 2020 yılında, hızlıca 3 atletizm pistinin inşasını başlatacağız ve bunu hemen hızlıca açmak istiyoruz. Temel hedeflerimiz bu şehirde sporu herkes için erişebilir hale getirmek. ‘Yürü be İstanbul’ hayata geçirmek istediğimiz değerli projelerimizden bir tanesi. Her ilçede yeterli tesisi kuracağız. Ve sporu İstanbul şehrinin bir parçası yapacağız” dedi.
İBBSK Başkanı Fatih Keleş de yaptığı konuşmada, “3500 lisanslı ve lisans adayı sporcumuz 33 bin izcimiz, 136 takımımız ile dünyanın en büyük spor kulübüyüz. Ülkemizin de en başarılı spor kulübüyüz. 2000 yılından bu yana olimpiyatlara sporcu gönderiyoruz. Bugüne kadar 4 altın 5 gümüş 6 bronz olmak üzere toplamda 15 madalya ile ülkemize en fazla olimpiyat madalyası kazandıran kulübüz. 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları için 39 sporcumuz kota mücadelesi veriyor. 8 sporcumuz olimpiyatlara gitmeyi garantiledi. 2020 yılı ile beraber İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle başarılarımızı katlanarak artıracağız” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Başkan Ekrem İmamoğlu’na, İBBSK üyelik beratı ve adının yazılı olduğu 34 numaralı forma verildi. Daha sonra kulübün yönetim ofisine geçerek anı defterini imzalayan İmamoğlu’na, İBBSK Başkanı Fatih Keleş tarafından plaket takdim edildi.

Tarih: 21 Kasım 2019 Perşembe    Hit: 2060

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol