09 Temmuz 2020 Perşembe   

İMAMOĞLU, BAYRAMPAŞA’DA

İMAMOĞLU, BAYRAMPAŞA’DA
 

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, eski Bayrampaşa Cezaevi’nin bulunduğu alan üzerine inşa edilen kentsel dönüşüm bölgesinde incelemelerde bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Bayrampaşa Yerinde Dönüşüm Projesi Bilgilendirme Ofisi’ni ziyaret ederek tamamlanan kentsel dönüşüm projesiyle ilgili bilgi aldı.

Bayrampaşa Yerinde Dönüşüm Projesi Bilgilendirme Ofisi’nin toplantı salonunda Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanı Tayfun Kahraman’ın sinevizyon eşliğinde bilgiler aktardığı toplantıda notlar alan Başkan İmamoğlu, yetkililere projeyle ilgili önerilerde bulundu.
Toplantıda Tayfun Kahraman’ın yanı sıra projeyle yakından ilgilenen Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcısı Naser Şimşek de İmamoğlu ve beraberindeki heyete projeyle ilgili detaylı bilgi verdi.

İLK TAŞINMA 22 HAZİRAN’DA
İsmetpaşa Mahallesi’ni yakından ilgilendiren kentsel dönüşüm projesiyle ilgili sunum yapan Tayfun Kahraman, ilk taşınmanın 22 Haziran’da gerçekleşeceğini duyurdu.
Tayfun Kahraman, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 22 Haziran’dan itibaren her gün sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki ailenin yeni evlerine taşınabileceği bilgisini paylaştı.
İsmetpaşa Mahallesi sakinlerinin yüzde 65’i ile anlaşma sağlandığını vurgulayan Kahraman, kalan yüzde 35 için ise ikna çalışmalarının sürdüğünü belirtti.

Toplantının ardından örnek daireyi ve sosyal alanı gezen İmamoğlu, eksik gördüğü noktalarla ilgili uyarılarda bulundu.

MUHTARDAN SEVİNDİRİCİ HABER
Örnek daire ve sosyal alanı gezen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, daha sonra İsmetpaşa Mahallesi Muhtarı Semih Çelebi’yle özel bir görüşme gerçekleştirdi.

Ekrem İmamoğlu’yla görüşmesine ilişkin açıklamalarda bulunan muhtar Semih Çelebi, “Başkan İmamoğlu’nun eski cezaevi alanında inşa edilen dairelere taşınmak istemeyen vatandaşların İsmetpaşa Mahallesi’nde gerçekleşecek olan ‘Yerinde Dönüşüm Projesi’ni değerlendirebilecekleri sözünü verdiğini” söyledi.

İMAMOĞLU VATANDAŞLARI DİNLEDİ
Ekrem İmamoğlu’nun Bayrampaşa’da olduğunu duyan İsmetpaşalılar, Yerinde Dönüşüm Bilgilendirme Ofisi’ne gelerek İmamoğlu’yla görüşmek istedi. Kontrollü sosyal hayat kapsamında toplantı salonuna alınmayan bazı vatandaşlar kentsel dönüşüm projesinde mağdur edildiklerini iddia ederek duruma tepki gösterdi. Daha sonra vatandaşları dinleyen İmamoğlu, mağduriyetlerin giderilmesi için gerekli çalışmaların yapılması adına yanındakilere direktif verdi. Bir vatandaşın “Tapu işi ne olacak” sorusuna karşı İmamoğlu, “O, Meclis’te 5 aydır bekleyen bir konu. Az önce onu konuştuk. Meclis’in buna ‘Evet’ demesi lazım. Umut ediyoruz temmuzda da o işi çözüp, hızlıca önümüze bakacağız. Plan çıkınca, tapu verebiliyoruz.” şeklinde cevap verdi.

İMAMOĞLU’NUN ZİYARETİNDE MUTLU’NUN ROLÜ
İsmetpaşalıların yaşadığı süreci en başından beri yakından takip eden, kurulan İsmetpaşa Mahallesi Kentsel Dönüşüm Sosyal ve Yardımlaşma Derneği’yle sürekli iletişim halinde olan CHP Bayrampaşa İlçe Başkanı Hasan Mutlu’nun edinilen bilgiye göre İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Bayrampaşa’ya gelmesinde büyük rol oynadığı öğrenildi.

İmamoğlu’nun Bayrampaşa ziyaretinde, CHP Bayrampaşa İlçe Başkanı Hasan Mutlu, İYİ Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Raif Güler, İBB İtfaiye Daire Başkanı Remzi Albayrak ve Kiptaş Genel Müdürü Ali Kurt’un yanı sıra İBB üst yönetiminden çok sayıda kişi hazır bulundu. 

Haber: Hakan Şenvardar


Tarih: 12 Haziran 2020 Cuma    Hit: 13239

Fotoğraflar
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol