28 Mayıs 2020 Perşembe   

İLK DERS ZİLİ ÇALDI

İLK DERS ZİLİ ÇALDI
 

Türkiye genelinde milyonlarca öğrenci ve öğretmen için ilk ders zili çaldı. Başkan Atila Aydıner de Bayrampaşa Tuna İlkokulu'nda düzenlenen 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı açılış töreninde öğrencileri yalnız bırakmayarak, onların ilk ders heyecanına ortak oldu.

Yaz tatilinin bitmesiyle birlikte Türkiye genelinde milyonlarca öğrenci ve öğretmen ders başı yaptı. 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı, tüm yurtta olduğu gibi Bayrampaşa’da da törenlerle başladı. Tuna İlkokulu’nda düzenlenen yeni eğitim ve öğretim yılı açılış törenine Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’in yanı sıra Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel, Bayrampaşa Milli Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol, Bayrampaşa Emniyet Müdürü Necati Aktuğ Şahin, Bayrampaşa Müftüsü Yılmaz Küçük, mahalle muhtarları, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başlayan tören, protokol konuşmaları ve öğrencilerin gösterileri ile devam etti. Öğrencilerin okuduğu şiirler ve sergiledikleri halk oyunları gösterileri büyük beğeni topladı.

YENİYOL: DÖRDÜNCÜ SINIFLARDA DA SINAV KALKTI

Programın açılış konuşmasını yapan Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol, dördüncü sınıflarda sınavların kalktığını müjdeleyerek, şu açıklamalarda bulundu:
“Bakanlığımızın koymuş olduğu 2023 vizyonunu okullarına adapte eden okul idarecilerini gönülden tebrik ediyorum. Geçen yıla kadar birinci, ikinci ve üçüncü sınıflarda sınav yoktu. Bu sınıflardaki eğitim sadece öğrenme ve uygulamaya dayalıydı. 2019-2020 eğitim-öğretim yılıyla beraber dördüncü sınıflarda da sınav kalktı. Bundan sonra merak edeceksiniz, ilgi duyacaksınız ve öğrenmek için çalışacaksınız.”  
Okula katkılarından dolayı Laleli İşadamları Derneği’ne (LASİAD) teşekkür eden Yeniyol, öğrencilere Allah’tan zihin açıklığı dileyerek konuşmasını sonlandırdı.

AYDINER: BİNLERCE ÖĞRENCİMİZE BURS VERECEĞİZ

Törende konuşan Başkan Atila Aydıner, yeni eğitim öğretim yılının yeni uygulamalarla başladığını belirterek “Çocuklarımızı, gençlerimizi ve ülkemizi yarınlara taşıyacak olan yeni bir eğitim ve öğretim yılına daha hep birlikte başlıyoruz. 2019-2020 eğitim-öğretim yılının ilçemiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ediyor, geleceğimizin teminatı sevgili öğrencilerimize ve kıymetli öğretmenlerimize başarılar diliyorum. Biz biliyor ve inanıyoruz ki, eğitime yapılan yatırım doğrudan bir ülkenin geleceğine yapılan yatırımdır. Bu nedenle hükümetimiz ve eğitim kurumlarımız ile koordineli biçimde imkânlarımız çerçevesinde öğrencilerimize destek olmayı sürdüreceğiz. Bu yıl yine binlerce öğrencimize burs vereceğiz. Hayır Kapımız kanalıyla ihtiyaç sahibi öğrencilerimize çanta ve hediye çeki takdim edeceğiz. Okullarımıza da lojistik desteğimizi devam ettireceğiz.” dedi.

ŞENEL: EĞİTİM OLMAZSA OLMAZIMIZ
Aydıner’in ardından söz alan Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel, “Bugün Bayrampaşa’da ayrı bir coşku ve ayrı bir heyecan var. Okulların kapanmasıyla sanki hayat durmuştu bugün ise çocuklarımızın sesleriyle hayat yeniden başlamış gibi. İnşallah bu coşku yıl boyunca devam eder. İlçemizde yaklaşık 55 bin öğrencimiz var. 2400 eğitim veren öğretmen kadromuz var. Ülke geneline baktığımızda yaklaşık 18 milyon öğrencimiz var. Üniversite öğrencilerimizi de kattığımızda 25 milyonluk bir rakama ulaşıyoruz. Yani 25 milyonluk eğitim çağında genç bir nüfusumuz var. Dünyada çoğu ülkenin nüfusundan daha çok eğitim çağında olan genç nüfusumuz var. Eğitim olmazsa olmazımız. Ülkemiz güçlü bir ülke. Ülkenin her köşesinde aynı kalitede eğitim vermekteyiz. Çocuklarımızı iyi yetiştirmek, sadece öğretmenlerimizin işi değil, aileler de bu konuda yükümlü. Bugünün münasebetiyle başta cumhuriyetimizin kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm gazi ve şehitlerimize rahmet ve şükranlarımı sunuyorum. Tüm eğitim camiamıza yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.   

ÖĞRENCİLERİN PERFORMANSI ALKIŞ ALDI
Protokol konuşmalarının ardından 4-C Sınıfı öğrencisi NİHAN Betül Hekimoğlu “İlköğretim Haftası” ilgili, 4-A Sınıfı öğrencisi Mina Aslan ise “Bayrak” adlı okuduğu şiirler törene katılanlar tarafından büyük alkış aldı. 2-C Sınıfı müzik kulübü öğrencilerinin “Ritim Gösterisi” ve okulun halk oyunları ekibinin “Anadolu’dan Balkanlara”  adlı sergilediği performanslar izleyicilerden büyük beğeni topladı.

Öğrencilerin performanslarının ardından Başkan Aydıner ve ilçe protokolü Tasarım ve Beceri Atölyeleri Sınıfının açılışını yaparak, öğrencilere yeni eğitim-öğretim yılında başarılar dilediler.

İKİ ARA TATİL OLACAK
Öğrenciler bu yıl tek değil iki ara tatil yapacak. Yeni uygulamaya göre ilk ara tatil 18-22 Kasım tarihleri arasında, ikinci ara tatil ise 6-10 Nisan tarihleri arasında yapılacak. Yeni eğitim-öğretim yılı 19 Haziran 2020’de öğrencilerin karnelerini almalarıyla tamamlanmış olacak.

 

 

Tarih: 09 Eylül 2019 Pazartesi    Hit: 1731

Fotoğraflar
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol