09 Temmuz 2020 Perşembe   

İĞLİKÇİ’DEN ŞAHİN’E ZİYARET

İĞLİKÇİ’DEN ŞAHİN’E ZİYARET
 

Bayrampaşa’da doğup büyüyen, genç Araştırmacı  ve Yazar Burak İğlikçi’nin yazdığı “Derin Kuvvet İstihbarat” adlı ilk kitabı geçtiğimiz aylarda okuyucularla buluştu. 
Araştırmacı-yazar Burak İğlikçi, “Derin Kuvvet İstihbarat” kitabında istihbaratın önemini, tarihten günümüze nasıl bir gelişme gösterdiğini ve tüm istihbarat tekniklerini tüm detaylarıyla gözler önüne seriyor.
Genç yazar, Bayrampaşa Emniyet Müdürü Necati Aktuğ Şahin’i makamında ziyaret ederek geçtiğimiz aylarda çıkardığı “Derin Kuvvet İstihbarat” adlı ilk kitabını imzalayarak kendisine takdim etti.

ŞAHİN: BAYRAMPAŞALI BİR GENCİN İSTİHBARAT KİTABI ÇIKARMASI ÖNEMLİ
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Bayrampaşa Emniyet Müdürü Necati Aktuğ Şahin, “Bayrampaşalı genç yazarlarımızdan Burak İğlikçi’nin ilk kitabı olan ‘Derin Kuvvet İstihbarat’ adlı kitabının hayırlı olmasını diliyorum. Bayrampaşa’dan yetişen genç bir yazarın böyle bir konuda kitap çıkarmasını önemli buluyorum. Kendisini tebrik ediyor, başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı. 

İĞLİKÇİ: ÖZELLİKLE SOSYAL MEDYADAKİ ALGI OPERASYONLARINA DİKKAT
Bayrampaşalı genç araştırmacı yazar Burak İğlikçi ise yaptığı konuşmada, “Bir Bayrampaşalı olarak Necati Aktuğ Şahin müdürümüzün başında bulunduğu Bayrnampaşa Emniyet Müdürlüğümüzün tüm birimlerinin gerek asayiş gerek uyuşturucu gerekse diğer konularda yaptığı başarılı çalışmalarını takdir ediyorum” dedi. Emniyet Müdürü Şahin’e kitap hakkında da kısa bilgiler veren İğlikçi, “Kitabımda istihbaratı herkesin anlayabileceği yalın bir dille anlattım. İstihbarat çağının en yoğun yaşandığı dönemden geçiyoruz. Özellikle sosyal medyada yapılan algı operasyonlarına dikkat çekerek bunlara itibar edilmemesi ve resmi açıklamaların dışındaki bilgilere itibare edilmemesi gerektiğini ifade ediyorum” şeklinde konuştu. 

DERİN KUVVET İSTİHBARAT KİTABI HAKKINDA
Günümüzde savaşlar, eskiden olduğu gibi top ve tüfekle değil, bilgi ve teknoloji ile yapılmaktadır. Günümüzde böylece istihbaratın anlamı da genişlemiştir. Devletlerin siyasi, askeri, ekonomik ve teknolojik konularda istihbarat ihtiyaçları artmış, güçlü istihbarat teşkilatlarının varlığı zorunlu hale gelmiştir.
Bu kitapla; A’dan Z’ye istihbaratçılığı, zihin kontrolünü, algı yönetimini, siber ve psikolojk savaşları, istihbarat teknikleriyle nasıl mücadele edeceğinizi öğreneceksiniz!
Ve çok daha fazlasını…
Araştırmacı-yazar Burak İğlikçi, AZ Yayıncılık’tan çıkan 192 sayfalık “Derin Kuvvet İstihbarat” kitabında istihbaratın önemini, tarihten günümüze nasıl bir gelişme gösterdiğini ve tüm istihbarat tekniklerini tüm detaylarıyla gözler önüne seriyor.

BURAK İĞLİKÇİ
Bayrampaşa’da doğan Burak İğlikçi, aslen Balkan göçmenidir. İstihbarat üzerine araştırmalar yapan genç yazar, 21. yüzyılda gelişen ve küreselleşen dünyada istihbarat yöntemleri hakkında çalışmaları vardır. Burak İğlikçi’nin, dünya istihbarat tarihi ve geçmişte iz bırakan, günümüze kadar uzanan casuslar ve gizli servisler üzerine çalışmaları bulunmaktadır. Paşavizyon Gazetesi’nde köşe yazarlığı da yapan Burak İğlikçi, aynı zamanda Emniyet Haber Gazetesi’nde de köşe yazarlığını sürdürüyor.

Tarih: 18 Haziran 2020 Perşembe    Hit: 5490

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol